додому Фітнес і спорт

Гімнастика для живота — підтримуємо стрункість

Мабуть, найбільш проблемна зона фігури людини — «Його Величність Живіт». Тому всі люди мріють мати плоский черевний прес, особливо жінки. Наявність живота є генетично закладеною особливістю будови організму людини. А живіт для представниць прекрасної половини людства є своєрідною амортизуючою подушкою, призначеної для виношування дитини. З віком більшість жінок починають вести малорухливий спосіб життя, їхній фізичний стан погіршується, слабшає м’язовий тонус, змінюється постава, відвисає живіт.

26-11-14-foto-600x395-1

Чоловікам великий живіт теж доставляє величезні проблеми. Як правило, його зростання обумовлене надмірним захопленням пивом, або зловживанням висококалорійного харчуванням. Єдине, що допоможе істотно поліпшити фігуру — це регулярні заняття гімнастикою для живота.

Фахівці відзначають, що першими ознаками несприятливих змін фігури є слабшанню м’язів спини і живота. Причому з кожним прожитим роком такі прояви втрати тонусу тіла стають помітні все більше. І настає момент, коли починається лавиноподібна зміна контурів тіла і загального здоров’я. Опускаються плечі, розпливається фігура, людина стає ніби нижче ростом, живіт випинається вперед, а спина округлюється. Не дивно, що в цей період відбувається зміна ходи, оскільки ноги під вагою зайвих кілограмів піднімаються насилу.

Ослаблений м’язовий тонус призводить до опущення шлунка та інших органів черевної порожнини. В результаті порушується функціонування всієї системи травлення. У цей період досить часто з’являються запори, печія, відрижка, здуття живота. Багато людей кажуть: «щось стало підпирати під ложечкою». При наявності навіть деяких з перерахованих ознак необхідно в терміновому порядку зайнятися зміцненням м’язів живота.

Гімнастикою для живота слід займатися регулярно — тричі на тиждень. Тільки тоді заняття дадуть позитивні результати. Вправи для зміцнення черевного преса — це коригування верхніх, центральних, нижніх і бічних м’язів живота. При виконанні гімнастики для преса важливо стежити за рівномірністю дихання. Потрібно пам’ятати, що видих робиться в момент напруження м’язів, а вдих — під час їх розслаблення.

Для тренування верхніх м’язів живота корисно регулярно виконувати наступну вправу.

— Початкове положення: лежачи на спині. Зігнувши ноги в колінах, поставити їх на підлогу, п’яти підняти. Руки підкласти під голову або витягнути назад. Корпус тіла потрібно підняти таким чином, щоб плечі відірвалися від підлоги. Виконувати дану вправу слід в повільному темпі 10 — 12 разів.

— Для коригування центральних і нижніх м’язів черевного преса, потрібно з положення лежачи одночасно підняти голову і зігнуті в колінах ноги. При цьому долоні повинні знаходитися на колінах і натискати на них, створюючи ногам опір. У такому положенні тіло потрібно зафіксувати приблизно на 5 секунд. Повторити вправу 10 разів.

— Для тренування бічних м’язів живота підійде така вправа. Необхідно в положенні лежачи зігнути ноги в колінах, руки знаходяться під головою. Ліву стопу слід поставити поверх правої. Піднявши злегка корпус, потрібно повернути його направо, ненадовго затримати, повернутися у вихідне положення. Помінявши положення ступнів, повторити вправу в ліву сторону. Рекомендується зробити 5 — 10 повторень.

— Для преса також важливе тренування глибинних м’язів живота. Початкове положення: лежачи на спині. Голову притиснути до підлоги, ноги схрестити і підняти вгору. Руки лежать уздовж тулуба, впираються в підлогу. Потрібно підняти, а потім опустити таз. Вправа досить важка, але дуже корисна. Повторити вправу 3 — 5 разів.

Регулярно виконуючи вправи, вже через 2 — 3 тижні можна побачити позитивний результат. Гімнастика для черевного преса і збалансований раціон харчування — прямий шлях до підтянутості і стрункості.