додому Фітнес і спорт

Вправи при варикозному розширенні вен

Варикозне розширення вен — вкрай неприємне захворювання, якому в більшій мірі схильні жінки середнього та похилого віку. З плином часу поверхневі вени гомілок, стегон, сідниць, стоп втрачають еластичність, деформуються, при цьому починають утворюватися венозні вузли. Швидкість просування крові по судинах нижніх кінцівок істотно знижується, з’являються набряки. Надалі на стінках вен можуть утворитися тромби, а варикозне розширення вен перерости в серйозне захворювання — тромбофлебіт.

Вправи при варикозному розширенні вен

Щоб поліпшити проходження крові по нижніх кінцівках, лікарі застосовують різні методи, як терапевтичні (лікарські препарати), так і хірургічні (операція). Також існують спеціальні вправи при варикозному розширенні вен, які по можливості слід виконувати, як можна частіше. Причому придумали вправи при варикозу лікарі-флебологи, а не інструктори з фітнесу. Адже полегшити стан жінок, що страждають від цього захворювання, покликані саме медики. Коли жінки запитують, у чому полягає доцільність проведення таких вправ, лікарі відповідають, що вони є частиною комплексного підходу до вирішення завдання лікування варикозного розширення вен.

Отже, фахівці-флебологи розробили ряд нескладних фізичних вправ, що сприяють відновленню нормальної циркуляції крові, що допомагають протистояти утворенню в венах тромбів. Найкраще проводити заняття двічі на добу в ранковий і вечірній час. Комплекс вправ не займе багато часу, приблизно чверть години, тому не буде обтяжливим. Крім того, важливо пам’ятати, що це не тренування в спортивному залі. Не варто займатися до знемоги, «через силу». При появі втоми слід заняття відкласти.

Існує велика кількість різних комплексів вправ при варикозі. Розглянемо найбільш поширені з них. Перш за все, щоб підготувати організм до занять і нормалізувати кровообіг в нижніх кінцівках, рекомендується під ноги підкласти подушку і полежати 2 — 3 хвилини.

— Спочатку, з положення сидячи на килимку, слід піднімати і опускати носочки ніг, не відриваючи від підлоги п’яти. Виконати вправу кілька разів.

— Потім потрібно піднятися, ноги звести разом і зробити наступну нескладну вправу: перекочуватися з носка на п’яту.

— Після цього встати на «навшпиньки», підняти руки і постаратися дотягнутися до стелі, після чого опуститися на повну ступню.

— Далі в положенні лежачи, щільно притиснувши поперек до поверхні підлоги, корисно виконати відому всім вправу «велосипед». Тільки не варто перенапружуватися.

— Трохи відпочивши, слід зробити вправу «вертикальні ножиці» — підняти ноги і схрещувати їх з боку в бік.

— Потім розгинаючи і згинаючи стопи, потрібно покрутити ними за годинниковою стрілкою і проти неї.

— Крутити можна кожною стопою по черзі, або синхронно разом, як більше подобається. До речі, таку вправу для стоп можна робити, попередньо знявши взуття, під столом без відриву від роботи.

— Закінчується комплекс вправою «напів-прес». Лежачи на спині, зігнути ноги в колінах, стопи стоять на підлозі, долоні рук під потилицею. Вдих: вертикально підняти голову і тулуб. Видих: повернутися у вихідне положення. Дана вправа дуже важливе при варикозі, тому варто її виконати 5 — 8 разів.

Виконувати вправи можна навіть не відволікаючись від перегляду телевізора і занять по господарству. При варикозному розширенні вен ефективний контрастний душ. Сильним струменем води корисно поперемінно масажувати ноги. Не можна забувати про спеціальні креми, мазі, варто носити компресійну білизну.

До слова, крім спеціальних вправ при варикозному розширенні вен, одним з прекрасних методів фізичного навантаження при даному захворюванні є заняття танцями. Вони не тільки підвищують настрій, це чудове тренування м’язів ніг. Активний рух буде позитивно позначатися на стані вен і кровоносних судин нижніх кінцівок.