додому Дієти і харчування

Дієтологи розповіли, яким чином дефіцит жирів у раціоні шкодить здоров’ю людей

За словами лікарів дієтологів, обмежувати себе у жирі можна лише до відомих меж, його недостатнє споживання є шкідливим для здоров’я.

Фото canva.com/gettyimagespro/

Лікарі пояснили, яким чином недоотримання жиру шкодить організму:

«Обмежуючи себе у вживанні жиру, людина не дає клітинам свого організму нормально функціонувати, що провокує вітамінно-мінеральне голодування».

Вони також пояснили, що споживаний з їжею жир сприяє синтезу сурфактанту — речовини, яка необхідна для здоров’я легенів. Зокрема, завдяки сурфактанту легеневі альвеоли підтримуються у розправленому стані.

Недостатнє споживання жиру шкодить не лише легеням, це також сприяє порушенню гормонального балансу: чоловіки ризикують постраждати через зниження рівня тестостерону, жінки — через дефіцит естрогену.

«У організмі чоловіків і жінок статеві гормони синтезуються з холестерину, що надходить з жирами тваринного походження і синтезується у організмі з них», — пояснили лікарі.

У нормі жир повинен споживатися у кількості до 80 г щодня, причому половину цієї кількості повинен становити жир рослинного походження. Також важливо стежити за тим, щоб продукти, які є джерелом жиру, були якісними.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут