додому Вагітність і діти

Чому дітям не подобається вживати цвітну капусту

З деяких причин діти відмовляються вживати цвітну капусту.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Існує дуже мало дітей, які полюбляли б їсти цвітну капусту або броколі. На жаль, дефіцит подібних овочів у раціоні може приносити шкоду здоров’ю.

Такі капустяні овочі, як броколі, цвітна і білокачанна капуста, вважаються найбагатшими джерелами найважливіших поживних речовин, включаючи вітаміни C, А, Е і К, клітковину, фолієву кислоту, кальцій, залізо, калій і фосфор. Експерти рекомендують обов’язково включати у раціон дітей ці продукти, але проблема полягає у тому, що переважна більшість дітей різного віку їх терпіти не може. І ось тепер дослідники розібралися, чому це відбувається.

Виявляється, коли ферменти з овочів даної групи і бактерії, що містяться у слині дітей, змішуються у порожнині рота, то це призводить до виникнення дуже неприємного сірчистого запаху. Встановлено, що через високий рівень цих летючих сполук дітям й не подобаються овочі. Показники цих сполук однакові як у батьків, так і у дітей. Це може свідчити про наявність спільного мікробіома порожнини рота.

У овочах даної групи міститься сульфоксид S-метил-цистеїну, який змішується з ферментами у тканинах рослин або ж з ферментами, які виробляють бактерії у порожнині рота. У багатьох людей це викликає сильний сірчистий запах. На жаль, вчені довели, що цей запах відштовхує дітей від цвітної або брюссельської капусти, але не запропонували, як вирішити дану проблему. Однак відомо, що у міру дорослішання інтенсивність цього запаху втрачається, тому дорослі спокійно сприймають смак даних овочів, як пише ACS Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут