додому Дієти і харчування

Вчені довели, що родзинки здатні зменшити ризик розвитку раку у людини

193

Ризик захворіти на рак менший у людей, які вживають родзинки.

Image by Sandeep Handa from Pixabay

Більш часте споживання деяких продуктів пов’язане з більш високою захворюваністю на рак, але останнім часом дослідники прагнуть поглибити своє розуміння зворотного зв’язку між їжею і раком. З’явився ряд доказів того, що родзинки можуть бути ключем до профілактики смертельної хвороби.

Кілька досліджень підтвердили, що “значне зниження” ризику розвитку раку пов’язане зі споживанням родзинок. Результати показали більш низький ризик розвитку колоректального раку, раку простати або смертності від раку підшлункової залози на 24 %, 49 % і 65 % відповідно, що було пов’язано з прийманням від трьох до п’яти порцій сухофруктів на тиждень.

Згідно з журналом Advances in Nutrition, асоціації були настільки ж гарними, а у деяких випадках сильнішими, ніж ті, які спостерігалися для сирих фруктів.

У журналі йдеться:

“Дані показують, що більш високе споживання родзинок та інших сухофруктів може мати важливе значення для запобігання раку травної системи”.

Далі дослідники підкреслили, що сухофрукти “складають відносно невелику, але значну частину раціону людини, і їх слід визнати за їх захисну дію від раку”.

Оскільки родзинки багаті на антиоксидантні сполуки, вони можуть захистити організм від окисного пошкодження і вільних радикалів — двох основних факторів, що викликають хворобу.

Спираючись на розглянуті дослідження, вчені не змогли знайти докази захисного ефекту від раку легенів або розвитку раку грудей. Дослідження, проведене у Греції, показало, що родзинки і чорнослив значно знижують ризик розвитку раку.

Джерело

Додати коментар