додому Вагітність і діти

Чому дитина кусається

260

Багато батьків стикаються зі скаргами на своїх дітей. У дитячому дошкільному закладі або на прогулянковому майданчику вони кусають інших малюків. З яких причин виникають такі ситуації. Як з ними впоратися та запобігти появі проблеми.

Психологи вважають, що в такій поведінці немає нічого незвичайного. Діти кусаються, коли їм страшно, вони розгнівані. Нерідко це реакція у відповідь на дію іншої дитини. Діти часто кусаються під час бійки, якщо почуваються загнаними в кут.

Чому дитина кусається

До агресивної поведінки наводить емоційний розлад. Його причиною може бути переїзд, народження брата чи сестри. Іноді діти кусають просто, щоб оцінити, який це справить ефект. Ситуацію провокують хвилювання, збудження чи вираження любові.

Мами та тати засмучуються, коли чують скарги на свого малюка. Батьки потерпілої сторони обурені інцидентом. Не виключено, що дитині не будуть раді у дошкільному закладі чи на ігровому майданчику.

Дорослі повинні зрозуміти, що стоїть за подібною поведінкою. Це допоможе вирішити проблему. Зазвичай вона проходить до трьох років, коли малюк починає висловлювати свої почуття.

Що робити, якщо дошкільник кусається:

  • Зберігайте спокій. Чи не карайте дитину. Поясніть: кусатися боляче. Шльопанки або укуси у відповідь викликають гнів і образу, що призводять до повторної агресії.
  • Надайте допомогу тому, хто постраждав, виявите участь і турботу. Дитина, яка кусається, знає, що зробила, але поводиться так, наче їй все одно. Допоможіть малюкові висловити емоції щодо поганої поведінки та того, що його викликало.
  • Заохочуйте дитину приходити до вас поділитися, коли вона засмучена.
  • Спостерігайте за дітьми. Іноді перед укусом малюки плачуть, кричать, тупотіють. Зупиніть, якщо вони спробують це зробити.
  • Зверніть увагу, якщо емоції дитини зашкалюють. Запропонуйте спокійні заняття – танці, малювання, ігри.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня стаття6 міфів про калорії
наступна стаття9 ознак того, що час розлучитися

Додати коментар