додому Вагітність і діти

Безпека вагітної за кермом

1407

Громадський транспорт – не краще місце для майбутньої мами, особливо у великих містах. І часом спокійніше дістатися на роботу на власному автомобілі. Однак це пов’язане з певними труднощами – живіт росте і впирається в кермо, дорога – сильний стрес навіть для впевненого водія. Тому майбутній мамі варто пам’ятати нехитрі правила безпеки.

vahitna_kermo_700

1. Не їздіть на машині в поганих погодних умовах – в дощ, вночі та ін. У цьому випадку краще неспішно дістатися до місця призначення на метро.

2. Замініть звичайний ремінь безпеки на спеціальний ремінь для вагітних. Він виключає тиск на живіт.

3. Намагайтеся їздити короткими маршрутами, максимум на 1,5 години. Намагайтеся не вирушати в далекі поїздки на самоті – завжди поруч має бути чоловік або мама, щоб допомогти, якщо щось трапиться.

4. Після 30 тижнів намагайтеся взагалі не сідати за кермо, адже за кермом можуть початися передчасні пологи.

5. Не сідайте за кермо, якщо ви невпевнено відчуваєте себе за кермом. Той стрес, який ви відчуваєте на дорозі, відбивається на малюкові – підвищується тонус матки, малюк починає відчувати кисневе голодування і хаотично рухатися.

6. Перед поїздкою перевірте машину в пункті технічного обслуговування. Ні в якому разі не сідайте в несправний автомобіль.

7. Після 35-го тижня завжди носите з собою сумку з речами для пологового будинку.

8. Завжди говориіть рідним про те, куди ви вирушаєте. Крім того, ваш мобільний телефон завжди повинен бути заряджений.

9. Обов’язково міняйте гуму вчасно, не ризикуйте їздити в ожеледь на літній гумі,

10. Оновлення аптечки в салоні. Перевірте всі ліки на можливість приймати їх вагітним. В аптеці завжди повинні бути но-шпа, свічки з папаверином, одноразові шприци.

11. Дізнайтеся, які пологового будинку є по шляху вашого слідування. Якщо в дорозі щось трапиться, вас приймуть без питань.

12. Якщо у вас почалися перейми, зупиніться, включіть аварійку і терміново викличте патрульну машину ДАІ. Міліціонери можуть надати вам першу допомогу (вони навчаються цьому на спеціальних курсах), відвезти вас в пологовий будинок з «мигалкою» або зв’язатися з найближчою підстанцією швидкої допомоги.

13. Деякі сучасні автомобілі оснащені супутниковими системами, за допомогою яких водій може зв’язатися з диспетчером. Він, у свою чергу, визначить місце розташування машини (навіть якщо ви знаходитесь в лісі) і викличе до вас швидку допомогу.

14. Відсувайтеся від крісла у міру зростання живота. Навіть в останні місяці між животом і кермом має бути не менше 10 см. Якщо так вам сидіти не зручно, краще відмовтеся від подорожі.

15. Підвіска автомобіля повинна бути м’якою. Зазвичай вона «добра» у західних автомобілів і «погана» у вітчизняних виробників. Тряска в салоні може викликати підвищення тонусу матки.

Додати коментар