додому Поради

8 порад, як вживати менше цукру

217

Надлишок солодкого призводить до набору ваги, проблем із зубами, викликає розвиток діабету та інших порушень здоров’я. Коли людина їсть багато цукру, вона швидше відчуває втому, сонливість. Як скоротити використання цього продукту.

Їжте натуральні солодощі

8 порад, як вживати менше цукру

Замість традиційних десертів, морозива, печива вживайте фрукти. Яблука, банани, приносять не менше задоволення, а користі здоров’ю набагато більше. Крім того, у їхньому складі є вода, необхідна організму.

Читайте етикетки

Цукор є у багатьох готових виробах – маринадах, томатних соусах, майонезі, соках. Пам’ятайте, що його добова норма має перевищувати 30 грамів. Деякі напої містять її в одній склянці. Дивіться на етикетці кількість цукру на 100 г продукту. Його не може бути більше 5 г. Уникайте знежирених продуктів Для збереження смаку та текстури в молочні вироби додають цукор. Шкода від його присутності набагато вища, ніж від невеликої кількості жиру.

Замінюйте один солодкий напій на день водою

При зневодненні людина відчуває втому, розсіяність. Вживання солодкого газування може на якийсь час підняти енергію, але вона швидко закінчиться. Краще випити простої води. Щоб зробити перехід плавним, покладіть до неї для смаку фрукти.

Їжте цілісні продукти

8 порад, як вживати менше цукру

Вони не містять доданого цукру, піддаються мінімальній обробці. Включіть у раціон коричневий рис, боби, сочевицю. Завдяки наявності клітковини у складі можна довше відчувати ситість та отримувати заряд енергії. Цілісні продукти не дають стрибка глюкози в крові.

Не використовуйте штучні підсолоджувачі

Такі добавки змінюють смак, стимулюють апетит. Це може посилити потяг до солодкого.

Плануйте харчування

Якщо заздалегідь скласти меню, легко уникнути вживання їжі, що має прихований цукор. Домашнє харчування знижує шанси використовувати фаст-фуд, що завдає шкоди здоров’ю.

Висипайтеся

Якщо людина не відпочине за ніч, у неї вранці не буде енергії. Найлегший спосіб її поповнення – з’їсти щось солодке. Висипайтеся і вам не доведеться зловживати цукром.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут