додому Сім'я і відносини

5 причин пізніх розлучень

130

Слово « розлучення » після довгого шлюбу може прозвучати як грім серед ясного неба. Здавалося б, подружжя давно повинні стати одним цілим, не мислити життя один без одного. Але відбувається все з точністю та навпаки. Психологи ж вважають ситуацію стандартною і називають п’ять основних причин пізніх розлучень.

1. Накопичилося багато взаємних образ

За ідеєю, з роками відносини повинні проходити перевірку часом. Чоловік і жінка потроху притираються, формують загальний світогляд, обзаводяться аналогічними звичками. Але сумна правда полягає в тому, що з плином часу у партнерів можуть накопичуватися образи і роздратування. Якщо їм не вдасться виключити причини невдоволень, рано чи пізно вони переповнять чашу терпіння.

В результаті дрібні образи і недомовки переростають в глобальне протистояння, після якого слід розлучення. Подружжя починають пригадувати один одному старі провини і піднімають на поверхню те, що тримали глибоко всередині. До цього часу змінюються їхні погляди і потреби, партнери віддаляються один від одного, стають чужими людьми. Якщо діти вже дорослі, чоловіка і дружину більше нічого не тримає разом.

2. Зниження лібідо

З роками якість інтимного життя між одруженими людьми погіршується — це ні для кого не секрет. На сексуальної активності негативно позначається вік, стан здоров’я, стреси і т. Д. Якщо рівень лібідо обох партнерів знижується приблизно в однаковому темпі, це не страшно. Сексуальні стосунки можна замінити іншими інтересами.

Ситуація ускладнюється, якщо у одного партнера бажання залишається на колишньому рівні, а у другого згасає. Починаються взаємні невдоволення, походи « ліворуч ». Пробачити зраду зможе далеко не кожна людина, тому шлюб часто закінчується розлученням. Під серйозним ударом знаходяться пари, які звикли всі проблеми вирішувати в ліжку.

3. Втрата привабливості в очах партнера

Однією з фатальних помилок в багаторічних відносинах може стати звичка сприймати партнера як людини, який завжди буде знаходитися поруч і нікуди не дінеться. Чоловік або дружина перестають дорожити своєю половинкою, перестають працювати над собою і намагатися стати краще. Пропадають романтичні пориви, бажання порадувати і здивувати кохану людину. Сімейне життя перетворюється в одноманітну рутину, болото.

День у день вона ходить на роботу, забирається будинку, готує, робить уроки з дітьми. Він теж працює, а вечорами сидить біля комп’ютера з пляшкою пива. Сімейна пара нікуди не вибирається разом, партнери не отримують нових вражень, практично не спілкуються між собою. Одним словом, живуть як сусіди. За підсумком почуття притупляються і назріває резонне питання: а чи була взагалі любов? Партнер більше не приваблює ні в фізичному, ні в духовному плані.

Пам’ятайте, що відносини подібні квітці, який без регулярного поливу просто гине.

4. Невдоволення своєю роллю в сім’ї

Досягаючи зрілого віку, люди починають розуміти, що життя скоро закінчиться. Вони починають озиратися назад і підводити підсумки: що встигли зробити, як склалася сімейне життя і т. Д. Може виявитися, що багато років пройшли не так, як хотілося б.

Наприклад, жінка пожертвувала заради сім’ї кар’єрою і можливостями самореалізації. Вона перетворилася в прислугу, яка тільки й робить, що доглядає за дітьми і чоловіком. Чоловікові може стати гірко від того, що він все життя намагався дати сім’ї саме краще, а його ніхто жодного разу не подякував. Рішення приходить само собою — необхідно щось змінювати. Адже ще залишився час, який можна прожити для себе.

5. Криза середнього віку

Як правило, цим страждають представники сильної статі. Але і у дами в певному віці може « зірвати дах ». Тотальна переоцінка життєвих цінностей, невдоволення шлюбом і туга за молодим років штовхає людей на пошуки пригод. Як правило, вони починають будувати відносини з партнерами на 15-20 років молодше, щоб знову відчути себе молодими і повними сил.

Подібні історії рідко мають щасливий кінець: пристрасті швидко вщухають, приходить усвідомлення проступку, а за ним — почуття провини. Якщо новоспеченим коханим вдалося дійти до РАГСу, союз незабаром розпадається.

Щоб вашу сім’ю не наздогнав розлучення, потрібно постійно працювати над відносинами. Розмовляйте один з одним, не збирайте проблеми, а вирішуйте їх у міру надходження. Дбайте про себе і розвивайтеся як особистість, щоб не набриднути партнеру. Якщо будете дотримуватися цих нескладних рад, шанси разом дожити до щасливої старості сильно підвищуються.

попередня стаття8 найефективніших вправ для красивих сідниць
наступна статтяЦукрове обличчя: як зміниться ваша шкіра, якщо є менше солодкого

Додати коментар