додому Сім'я та стосунки

5 причин пізніх розлучень

429

Слово « розлучення » після довгого шлюбу може прозвучати як грім серед ясного неба. Здавалося б, подружжя давно повинні стати одним цілим, не мислити життя один без одного. Але відбувається все з точністю та навпаки. Психологи ж вважають ситуацію стандартною і називають п’ять основних причин пізніх розлучень.

1. Накопичилося багато взаємних образ

За ідеєю, з роками відносини повинні проходити перевірку часом. Чоловік і жінка потроху притираються, формують загальний світогляд, обзаводяться аналогічними звичками. Але сумна правда полягає в тому, що з плином часу у партнерів можуть накопичуватися образи і роздратування. Якщо їм не вдасться виключити причини невдоволень, рано чи пізно вони переповнять чашу терпіння.

В результаті дрібні образи і недомовки переростають в глобальне протистояння, після якого слід розлучення. Подружжя починають пригадувати один одному старі провини і піднімають на поверхню те, що тримали глибоко всередині. До цього часу змінюються їхні погляди і потреби, партнери віддаляються один від одного, стають чужими людьми. Якщо діти вже дорослі, чоловіка і дружину більше нічого не тримає разом.

2. Зниження лібідо

З роками якість інтимного життя між одруженими людьми погіршується — це ні для кого не секрет. На сексуальної активності негативно позначається вік, стан здоров’я, стреси і т. Д. Якщо рівень лібідо обох партнерів знижується приблизно в однаковому темпі, це не страшно. Сексуальні стосунки можна замінити іншими інтересами.

Ситуація ускладнюється, якщо у одного партнера бажання залишається на колишньому рівні, а у другого згасає. Починаються взаємні невдоволення, походи « ліворуч ». Пробачити зраду зможе далеко не кожна людина, тому шлюб часто закінчується розлученням. Під серйозним ударом знаходяться пари, які звикли всі проблеми вирішувати в ліжку.

3. Втрата привабливості в очах партнера

Однією з фатальних помилок в багаторічних відносинах може стати звичка сприймати партнера як людини, який завжди буде знаходитися поруч і нікуди не дінеться. Чоловік або дружина перестають дорожити своєю половинкою, перестають працювати над собою і намагатися стати краще. Пропадають романтичні пориви, бажання порадувати і здивувати кохану людину. Сімейне життя перетворюється в одноманітну рутину, болото.

День у день вона ходить на роботу, забирається будинку, готує, робить уроки з дітьми. Він теж працює, а вечорами сидить біля комп’ютера з пляшкою пива. Сімейна пара нікуди не вибирається разом, партнери не отримують нових вражень, практично не спілкуються між собою. Одним словом, живуть як сусіди. За підсумком почуття притупляються і назріває резонне питання: а чи була взагалі любов? Партнер більше не приваблює ні в фізичному, ні в духовному плані.

Пам’ятайте, що відносини подібні квітці, який без регулярного поливу просто гине.

4. Невдоволення своєю роллю в сім’ї

Досягаючи зрілого віку, люди починають розуміти, що життя скоро закінчиться. Вони починають озиратися назад і підводити підсумки: що встигли зробити, як склалася сімейне життя і т. Д. Може виявитися, що багато років пройшли не так, як хотілося б.

Наприклад, жінка пожертвувала заради сім’ї кар’єрою і можливостями самореалізації. Вона перетворилася в прислугу, яка тільки й робить, що доглядає за дітьми і чоловіком. Чоловікові може стати гірко від того, що він все життя намагався дати сім’ї саме краще, а його ніхто жодного разу не подякував. Рішення приходить само собою — необхідно щось змінювати. Адже ще залишився час, який можна прожити для себе.

5. Криза середнього віку

Як правило, цим страждають представники сильної статі. Але і у дами в певному віці може « зірвати дах ». Тотальна переоцінка життєвих цінностей, невдоволення шлюбом і туга за молодим років штовхає людей на пошуки пригод. Як правило, вони починають будувати відносини з партнерами на 15-20 років молодше, щоб знову відчути себе молодими і повними сил.

Подібні історії рідко мають щасливий кінець: пристрасті швидко вщухають, приходить усвідомлення проступку, а за ним — почуття провини. Якщо новоспеченим коханим вдалося дійти до РАГСу, союз незабаром розпадається.

Щоб вашу сім’ю не наздогнав розлучення, потрібно постійно працювати над відносинами. Розмовляйте один з одним, не збирайте проблеми, а вирішуйте їх у міру надходження. Дбайте про себе і розвивайтеся як особистість, щоб не набриднути партнеру. Якщо будете дотримуватися цих нескладних рад, шанси разом дожити до щасливої старості сильно підвищуються.

Додати коментар