додому Поради

Які бувають укулеле і що важливо про них знати

603

Армія фанатів гавайської гітари укулеле зростає з кожним роком, особливо вона популярна серед молодого покоління, який оцінив по достоїнству її простоту, зручність, прекрасний дзвінкий звук і красу. У нашому матеріалі експерт інтернет-магазину Музлайн розповість все, що потрібно знати про перед покупкою – які види цієї гітари існують, чим вони відрізняються, і як відрізнити хорошу модель від не дуже хорошою.

На початку відразу ж про головне – як відрізнити хорошу гітару від поганої візуально на першому етапі пошуку інструменту в мережі.

Гавайська гітара

 1. Її вартість не може бути нижче 150 доларів.
 2. Хороша гітара має канонічний дизайн, а експерименти з формою, товщиною корпусу, кольором і декором, як правило, говорять про те, що виробник таким способом намагався компенсувати очевидні недоліки своєї продукції.
 3. Яскрава розфарбування інструменту найчастіше говорить про те, що це іграшка для дітей (за рідкісним винятком).
 4. Брендів-виробників укулеле не так вже й багато і їх рейтинг легко нагуглити, щоб зрозуміти, яким компаніям варто довіряти, а чия продукція не гідна навіть уваги.
 5. В офіційних магазинах і на їх сайтах, де здійснюється продаж музичних інструментів, на всі сертифіковані моделі укулеле надається офіційна гарантія якості від бренду-виробника терміном мінімум на рік. Відсутність гарантії в умовах покупки повинно вас насторожити.

А тепер про те, які бувають укулеле

укулеле

Вони бувають:

 • акустичні
 • електроакустичні.

І візуально вони практично однакові з тією тільки різницею, що електроакустичні моделі оснащені тембрблоком і пєзодатчиком, знімають вібрації корпусу і дозволяє підсилювати звучання. В залежності від моделі темброблок і його можливості розрізняються – на дорогих концертних моделях встановлюються еквалайзери для регулювання якості звучання. Саме електроакустичні це частіше концертні моделі, орієнтовані на гру на сцені, роботу в студії звукозапису і так далі.

Крім того, всі укулеле розрізняються за типом всередині сімейства. Так, існують

 • сопрано укулеле – інструмент з найвищим і дзвінким звуком. Його легко впізнати навіть за зовнішнім виглядом, це найменша гавайська гітара з існуючих.
 • більш низьким звуком володіє тенор укулеле – вона трохи крупніше, струни на ній трохи більш товсті. Це хороший інструмент як для сольного виконавства, так і для акомпанементу.
 • самий цікавий і кумедний тип укулеле – це басові гавайські гітари з товстими нейлоновими струнами. Цікаво, що вони в основному електроакустичні і при підключенні і якісному посилення їх звучання нагадує звук контрабаса з більш вузьким, звичайно ж, діапазоном.
 • найрідкісніша і незвичайний різновид укулеле – це гібрид гавайської гітари і звичайної акустичної гітари. На стику цих двох інструментів з’явилася так звана гиталеле. Вона більше звичайної гавайська гітара, у неї п’ять струн і більш широкий діапазон звучання.

Додати коментар