додому Краса і здоров'я

Недостатнє споживання води становить серйозну небезпеку для здоров’я

214

Недостатнє споживання води становить серйозну небезпеку для здоров’я, повідомляє сайт Science Alert. Питна вода-це спосіб уникнути деяких хронічних захворювань.

Image by cocoparisienne from Pixabay

Дослідження проводилося серед 11 255 осіб, які відповіли на питання п’ять разів за 25 років. Питання включали не тільки звички, а й соціально-економічний статус спостережуваних, а також сімейні захворювання.

Клінічні дослідження відстежували рівень натрію в сироватці крові, який є показником споживання рідини. Низький рівень натрію досягається вживанням більшої кількості води.

Результати показують, що гідратація уповільнює старіння і знижує ризик деяких захворювань, говорить Наталія Дмитрієва з Мерілендського Інституту серця, легенів і крові.

Раніше дослідження показали зв’язок між високим рівнем натрію та серцевою недостатністю. Нормальний рівень цього хімічного елемента в крові людини коливається від 125 до 146 мілімолів на літр. Високий вміст натрію був пов’язаний з 15 різними маркерами здоров’я та старінням.

Люди, які мають рівень натрію близько 142 мілімолів на літр, на 10-15 відсотків частіше біологічно старші за свій хронологічний вік, тобто передчасно застаріли. Ризик розвитку хронічних захворювань, таких як серцева недостатність, хронічні захворювання легенів, діабет, деменція, збільшився на 64 відсотки, як і ризик фібриляції передсердь та інсульту.

Пацієнтам з високим рівнем натрію в крові слід звернутися до лікаря. Збільшення споживання рідини означає не тільки пиття води. Необхідно їсти більше фруктів і овочів і пити соки.

Високий рівень натрію в крові також може бути викликаний деякими ліками. Куріння також може бути фактором підвищення рівня натрію.

Результати були опубліковані в журналі “eBioMedicine”.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут