додому Краса і здоров'я

Яблуко на день запобігає раку молочної залози — дослідження

290

Згідно з дослідженням, проведеним на щурах вченими-дієтологами з Корнельського університету, одне яблуко на день може допомогти запобігти раку молочної залози.

Image by lumix2004 from Pixabay

“Ми виявили, що захворюваність на пухлини зменшилася на 17, 39 та 44 відсотки у щурів, яких годували людським еквівалентом одного, трьох або шести яблук на день відповідно протягом 24 тижнів», — говорить Руй Хай Лю, доцент кафедри харчової науки Корнелла та провідний автор дослідження.

Дослідники Корнелла обробляли групу щурів відомим канцерогеном молочної залози, а потім годували їх або екстрактами цілих яблук, або контрольними екстрактами. Лю, який каже, що це перше дослідження впливу яблук на профілактику раку у тварин, також виявив, що кількість пухлин зменшилася на 25, 25 і 61 відсоток у щурів, яких годували, відповідно, еквівалентом одного, трьох або шести яблук на день.

У статті, опублікованій у журналі Nature п’ять років тому, Лю та його колеги приписували фітохімічним речовинам — антиоксидантам — у свіжих яблуках пригнічення росту клітин раку печінки та товстої кишки людини. Антиоксиданти допомагають запобігти раку, знищуючи вільні радикали, що пошкоджують клітини, і пригнічуючи вироблення активних речовин, які можуть пошкодити нормальні клітини.

“Дослідження все частіше дають докази того, що саме адитивні та синергетичні ефекти фітохімічних речовин, присутніх у фруктах та овочах, відповідають за їх потужну антиоксидантну та протипухлинну активність», — говорить Лю.

Ці результати показують, що споживачі можуть отримати значну користь для здоров’я, вживаючи більше фруктів, овочів і продуктів з цільного зерна, ніж вживаючи дорогі харчові добавки, які не містять такого ж набору збалансованих, складних компонентів.

Вчений зазначає, що тисячі фітохімікатів у продуктах відрізняються за розміром молекул, полярністю та розчинністю, що може вплинути на те, як вони засвоюються та розподіляються в різних клітинах, тканинах та органах. Це збалансоване природне поєднання фітохімікатів, присутніх у фруктах і овочах, не можна просто імітувати за допомогою харчових добавок.

Крім того, Лю зазначає, що користь для здоров’я від вживання фруктів та овочів виходить за рамки зниження ризику раку та серцево-судинних захворювань, включаючи профілактику. Про це пише News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут