додому Краса і здоров'я

Як жінці уникнути хвороби Альцгеймера

Захворювання, яке розвивається задовго до появи симптомів – розлад головного мозку. Воно найчастіше зустрічається у жінок. При хворобі Альцгеймера швидко знижується здатність мислити, вчитися, виконувати повсякденні дії та запам’ятовувати важливі деталі. Як запобігти її розвитку. Чому жінки хворіють частіше

Як жінці уникнути хвороби Альцгеймера

Точна причина невідома, але існують фактори, які провокують цей стан. Естроген підтримує ділянку мозку, яка відповідає за формування нових спогадів. При менопаузі знижується його вироблення, що впливає на прогрес хвороби.

Жінкам пізніше ставлять діагноз, бо вони краще розвинута вербальна пам’ять. На її основі працюють тести, які виявляють хворобу Альцгеймера. Більший ризик порушень пов’язаний з генетичними факторами. Захворювання не піддається лікуванню, але його можна запобігти. Для цього слід скористатися порадами лікарів.

Лікуйте діабет та гіпертонію

Високий тиск впливає на кровообіг, необхідний для функціонування мозку. При діабеті тіло виробляє стійкість до інсуліну (гормону, що допомагає контролювати рівень цукру на крові). В результаті розвивається запалення, що сприяє накопиченню білка в мозку, що порушує частину його функцій.

Виключіть куріння та алкоголь

Шкідливі звички знижують пам’ять. Вони зменшують швидкість обробки думок протягом багато часу.

Займайтеся спортом

Регулярна фізична активність збільшує хімічний склад нейронів, що покращують здоров’я головного мозку. Інтервальні тренування з високою інтенсивністю підвищують рівень білка, що сприяє зростанню клітин.

Отримайте освіту

Навчання та практика, знання зміцнюють мозок, створюють йому сильний захист від розладу. Це покращує когнітивні здібності, відтягує появу симптомів хвороби, знижує ризик розвитку.

Продовжуйте навчання

Постійно тренуйте мозок. Для цього корисно активізувати дрібну моторику рук, займатися музикою, ліпленням, вишиванням. Можна розгадувати кросворди, судоку, використовувати ігри, що розвивають.

Змініть свій раціон

Як жінці уникнути хвороби Альцгеймера

Спробуйте середземноморську дієту Цей план харчування допомагає при серцевих захворюваннях та запаленнях, впливає на роботу мозку.

Зміцнюйте соціальне спілкування

Хвороба Альцгеймера починається, коли людина ізолює себе. Розмови, суперечки, дебати, обговорення думок змушують думати, обробляти інформацію та діяти. Це допомагає виключити стреси, депресії – ризик розвитку порушень.

Лікуйте втрату слуху

Коли людина погано чує, вона намагається уникати соціальних ситуацій, тому що неправильно обробляє звукові сигнали. Це стає фактором, який провокує порушення головного мозку.

Підтримайте себе

Якщо виникають проблеми та запам’ятовування, не бійтеся використовувати списки, нотатки, будильник. Це чудовий спосіб покращити пам’ять, щоб уникнути її ослаблення.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут