додому Сім'я і відносини

Як запобігти кризі сімейних відносин

1588

Перші ознаки

Один з ключових розпізнавальних знаків – це дратівливість без приводу, так зване чіпляння по дрібницях. Причина цього роздратування криється не в них, а лежить зовсім в іншій площині.

Коли люди закохуються, їм все бачиться в рожевому кольорі. Ми часто перебуваємо в мріях про іншу людину, багато чого собі придумуємо. А потім життя перевіряє, наскільки наші фантазії один про одного збіглися з реальністю. Накопичуються розчарування і образи. І часто чоловік або дружина свої власні проблеми – свою нереалізованість, прийняття неправильних рішень, свої невдачі – перекладає на партнера і вимагає, щоб той прикрасив його життя.

simia_vidnosyny-superecky01_600

Такі люди вважають, що вони не можуть бути щасливі, поки у них немає певного набору благ – машини, квартири, великої кількості грошей, престижної роботи. Вони зводять своє існування до нудних схем – прийшов з роботи, поїв і ліг на диван перед телевізором, їх нічого в житті не радує і не захоплює. І якщо далі розмотувати цей клубок, то такій людині і робота його не дуже то подобається, і чоловік або дружина його не влаштовує. Як правило, таку форму буття людина засвоює в ранньому віці від своїх батьків, які вважали, що життя має бути важким, нічого хорошого в ньому немає, і чого тут радіти, якщо кругом обман і нещастя. Це так звана філософія занепадництва.

Причини нещасливого шлюбу

Найчастіше подружжя втрачають інтерес один до одного і перестають бути щасливими насамперед тому, що їм нема чого дати один одному. Потрібно розуміти, що світ – це мистецтво можливого; що не кожен може влаштуватися на ту роботу, яка йому подобається, і заробляти стільки, скільки б він хотів, але завжди потрібно до цього прагнути і не відмовлятися від своїх надій і бажань. І тоді життя цієї людини не перетвориться на безрадісне існування, виживання. Вона свій світ не замкне до рівня своєї роботи, вона завжди знайде можливість приділити увагу своїм інтересам. Адже зараз можна знайти масу цікавого для власного розвитку і збагачення. І це зовсім не про гроші.

Були проведені нейрофізіологічні дослідження: вчені сканували людський мозок і вивчали, як він реагує на емоції радості. Виявилося, що для того, щоб відчувати велику радість, людині потрібен всього лише дріб’язковий привід – посміхнутися дитині, що проходить повз, погладити кішку, з’їсти цукерку. Людина може бути щасливою від нісенітниці і, накопичуючи в собі емоції радості, стає щасливою людиною. Чим більше ми радіємо дрібницям, тим більше у нас розвивається здатність радіти. З негативними емоціями відбувається те ж саме.

simia_vidnosyny-superecky02_600

А людині здається, що вона буде значно щасливішою, якщо виграє машину, купить квартиру, заробить купу грошей, ніж якщо просто піде погуляти в парк і буде радіти першому снігу або променям сонця. Мозок реагує на «великі» і «маленькі» радості абсолютно однаково. Тому дуже важливо наповнювати власне життя маленькими радощами, і тоді чоловік або дружина буде відчувати цю радість, що йде від вас, і теж ділитися своєю радістю з вами. Наприклад, приготувати вечерю і розкласти їжу в красиві тарілки, прикрасити стіл, красиво одягнутися. Від маленьких радостей і бажання зробити своє життя більш красивішим, більш цікавим дуже багато чого в родині змінюється в кращу сторону.

Якщо один з подружжя втратив інтерес до іншого

Таке досить часто зустрічається в подружніх парах. Взагалі рідко буває, коли подружжя однаково один одного люблять і однаково добре один до одного ставляться. У такій ситуації важливо не ображатися на дружину або чоловіка, що той не відповідає вашим очікуванням, а постаратися зрозуміти його настрій, дати можливість іншому бути самим собою. Якщо у вас довірчі відносини, можна спробувати поговорити на цю тему. Буває, що у чоловіків проблеми на роботі і хочеться побути на самоті, всі маленькі домашні радості йдуть на другий план, і поки ці проблеми не вирішаться, він буде ходити похмурий і безрадісний, і ви особисто тут зовсім ні при чому. У такому випадку краще його не чіпати, не лізти до нього з питаннями, не змушувати його бути веселим і життєрадісним, а дати йому можливість побути в цьому стані. Відчувати іншу людину і давати їй вільний простір у відносинах дуже важливо в сімейному житті.

Як виправити ситуацію, коли чоловік і дружина охололи один до одного

Виправити складну сімейну ситуацію можна завжди, якщо подружжя хочуть її виправити. Часто люди помиляються, коли намагаються піти зі старої родини і знайти нового партнера, не розуміючи, що їм потрібно вирішувати свої власні проблеми – невміння радіти, довіряти, прощати. Найчастіше в такій ситуації люди вибирають собі абсолютно дзеркального партнера і наступають на ті ж самі граблі. Тому перед тим, як робити той чи інший крок, спочатку треба розібратися в собі і зрозуміти, чому вам нудно і нецікаво у шлюбі, чому ви вимагаєте від партнера, щоб він вас любив, розважав, веселив, підтверджував вашу власну значущість. Адже навіть якщо ви розчарувалися в партнері, завжди можна залишатися в полі поваги до іншої людини, постаратися прийняти її несхожість, знайти приємні теми для розмови, зробити ваші відносини максимально приємними одне для одного, поки ви разом.

Ситуації бувають різні, і в певних випадках варто боротися за збереження сім’ї, а в якихось для обох буде краще розійтися. Наприклад, якщо чоловік постійно незадоволений, без приводу прискіпується до дружини, і це стало основним лейтмотивом їхніх відносин, то в такому випадку, звичайно, це якась проблема, яку треба вирішувати. А іноді буває й так, що вона справді не вирішується і для обох подружжя буде краще вийти з цих відносин.

У яких випадках потрібен психолог, щоб врятувати шлюб

Почати бити тривогу варто, коли подружжя викликають дуже сильне роздратування один у одного і вже не можуть перебувати в одному просторі. Їх дратує все – запахи, звуки, слова, сказані один одному. Тут потрібно зрозуміти першопричину, чому це так дратує? Більша частина претензій в подружніх стосунках тягнеться з дитинства – невисловлені претензії до батьків виливаються в претензії до чоловіка або дружини. Як правило, основним мотивом вступу в шлюб у такої особистості стає туга за близькістю, туга за любовю, їй здається, що вона самотня, і хоче заповнити іншою людиною свою порожнечу.

simia_vidnosyny-superecky_600

Вступаючи в шлюб, люди з такими внутрішніми потребами спочатку відчувають ейфорію від нових відносин, тішать себе ілюзіями й надіями, будують плани – зробимо ремонт, купимо машину, народимо дитину, і життя налагодиться. А вона не налагоджується, тому що спочатку внутрішній запит до партнера позбавити вас від самотності був нездійсненний, тому що свою порожнечу людина може заповнити тільки своїм внутрішнім світом. І коли раптом один з подружжя усвідомлює, що, незважаючи на стрункість планів, він як і раніше нещасний і його ніщо не радує, він страшно розчаровується в цих відносинах і перекладає провину з себе на іншого. У такій ситуації, щоб розібратися в собі, слід звернутися за допомогою до фахівця, якому ви змогли б довірити вирішення ваших проблем.

Народження дітей як спосіб врятувати шлюб

Однозначної відповіді, чи може народження дітей врятувати шлюб, немає. Звичайно, діти не вирішують проблеми прихильності подружжя один до одного. Безумовно, вони приносять море щастя і радості, але разом з тим подружнє життя стає складнішим і незручнішим. І якщо претензії у подружжя були вже до появи дитини, то з її народженням претензій один до одного, швидше за все, стануть ще більшими. Якщо спочатку у подружжя немає між собою тонких душевних зв’язків, то вони і не з’являться.

Як потрібно поводитися подружжю у шлюбі, щоб завжди бути цікавими один одному

Якщо говорити про ідеальний подружній союз, то це союз двох особистостей, які цікаві самі по собі. У них немає запиту до партнера, щоб той зробив їх життя цікавим, насиченим, веселим; вони не пред’являють вимог, а самі відкривають для себе нові заняття і явища. У житті багато всього цікавого, і коли подружжю кожному окремо цікаво жити, то у них немає претензій один до одного. Більш того, в сімейній парі у кожного можуть бути свої хобі. Чоловік може любити риболовлю, дружина – захоплюватися рукоділлям, але тут важливо те, що такі пари відкриті для всього нового, саме життя їм цікаве. І такі люди, з’єднуючись в подружній союз, безумовно, один одного збагачують. У будь-якій ситуації вони знаходять в собі здатність дивуватися і захоплюватися, адже світ до кінця не пізнаний, барвистий і поліфонічний.

Додати коментар