додому Вагітність і діти

Сім домашніх справ, які не можна виконувати при вагітності

4047

Вагітність – час максимальної обережності. У тому числі і в стінах власного будинку. Адже поки чоловік майбутньої мами трудиться на благо сім’ї, на плечі вагітної жінки звалюються всі справи по будинку, включаючи і ті, які можуть негативно позначитися на стані здоров’я мами і немовля. У період до народження малюка такі «подвиги», як перестановка меблів, скелелазіння по драбинах і навіть чистка котячих лотків, надзвичайно небезпечні.

Тому – тимчасово припиняємо чинити геройства і запам’ятовуємо, які з домашніх обов’язків слід перекласти на своїх близьких …

vahitnist_dity-prybyrania_600

Приготування їжі

Зрозуміло, що обід сам не приготується, а годувати чоловіка консервами і «мівіною» – загрожує голодним бунтом. Але довга вахта біля плити – це ризик погіршення венозного відтоку, набряків і варикозу. Тому складні страви залишаємо «на після пологів», залучаємо на допомогу родичів, максимально спрощуємо весь процес приготування страв.

Обов’язково робимо перерви.
Втомилися ноги? Присядьте на «передих» і підійміть ніжки на невисоку лавочку.
Втомилася спина від незручної пози в процесі струганая капусти? Ставте поруч табурет, на який можна спертися коліном і розвантажити хребет.

Побутові прилади

Використання електричних чайників, плит, мікрохвильовок та інших приладів повинне бути максимально обережним.

 • По можливості відмовтеся від мікрохвильовки на час вагітності або зведіть її використання до мінімуму. Категорично не рекомендується використовувати даний прилад, якщо дверцята не закриваються (електромагнітне випромінювання на користь не піде ні малюку, ні мамі). А в процесі роботи приладу слід триматися від нього на відстані не менше 1,5 м.
 • Також намагайтеся не включати всі прилади одночасно, щоб не створювати електромагнітного «перехресного вогню».
 • Ноутбук, мобільний телефон та зарядні пристрої на ніч не залишайте поруч з ліжком (відстань – мінімум 1,5-2 метра).

Вологе прибирання підлоги

 • Про вразливість суглобів і хрящів при вагітності знає багато хто. Перевантаження хребта в даний період не рекомендоване і небезпечне.
 • Ніяких «гімнастичних трюків і фуете» під час прибирання! Будьте обережніше з поворотами тіла, нахилами.
 • Одягайте спеціальний бандаж (за розміром), щоб полегшити навантаження.
 • По можливості перекладіть всі важкі обов’язки по дому на чоловіка і близьких.
 • Нагинаючись або піднімаючи предмет з підлоги, згинайте ноги в колінах (вставайте на одне коліно), для розподілу навантаження на хребет.
 • Миття підлог «на колінах» неприпустимо – використовуйте швабру (спина під час прибирання повинна бути пряма), а у пилососа відрегулюйте довжину трубки.
 • vahitnist_dity-prybyrania01

Чистячі засоби, «хімія» для прибирання

До вибору даних засобів підходимо з особливою обережністю.

 • Чищення сантехніки залишаємо на близьких.
 • Вибираємо миючі засоби без запаху, аміаку, хлору, токсичних речовин.
 • Порошкові засоби (вони особливо шкідливі) і аерозолі міняємо на рідкі засоби.
 • Працюємо тільки в рукавичках, і (за необхідності) в марлевій пов’язці.
 • Килими самостійно не чистимо – відправляємо в хімчистку.

Домашні тварини

Чотириногі, крилаті та інші вихованці можуть стати джерелом не тільки алергії, а й серйозних захворювань. Тому чітко дотримуємося правил догляду за вихованцями в цей період: після спілкування з твариною миємо руки з милом, стежимо за його станом здоров’я (якщо є будь-які підозри, відвозимо до ветеринара), також не годуємо тваринку сирим м’ясом, не займаємося прибиранням туалету і місць годування / сну тварин перекладаємо на близьких (особливо це стосується господарів вусатих-смугастих – котячі лотки майбутній мамі мити не можна!).

Підйом ваги, перестановка меблів

Дані дії категорично заборонені! Наслідками можуть стати передчасні пологи. Ніякої самодіяльності! Практично у кожної майбутньої мами сверблять руки «оновити» обстановку, але самостійно рухати дивани, перетягувати коробки і затівати генеральне прибирання категорично заборонено. Тази і відра з водою звільняти і наповнювати тільки за допомогою ковша.

«Скелелазіння»

Не рекомендується підніматися на драбину або табурет для виконання будь-яких робіт.

 • Хочете змінити фіранки? Просіть чоловіка допомогти.
 • Обзаведіться сушаркою, щоб не розвішувати білизну, стрибаючи з табуретки на підлогу і назад.
 • Всі ремонтні роботи залиште близьким: махати шпателем під стелею під час вагітності, міняти лампочки, клеїти шпалери і навіть прибирати квартиру після ремонту – небезпечно!

Чистота – запорука здоров’я, але про відпочинок забувати не можна. Відчуваєте втому, тяжкість або біль в низу живота – негайно кидайте прибирання і відпочивайте.

Удвічі обережніше слід бути, якщо є загроза переривання вагітності. Пам’ятайте, що неприготований обід або нерозібрана шафа – це не катастрофа, ваша головна турбота зараз – майбутній малюк!

попередня статтяЯк запобігти кризі сімейних відносин
наступна статтяСтретчинг – що ж це таке (відео)

Додати коментар