додому Фітнес і спорт

Стретчинг — що ж це таке (відео)

Зробити тіло гнучким і підтягнутим, суглоби рухливими, а м’язи еластичними і сильними допоможе стретчинг, який на сьогоднішній день є одним з найпопулярніших видів фітнесу. Стретчинг — це комплекс вправ, спрямованих на розтягування м’язів і зв’язок. Крім того, методика схожа на йогу, і впливає на організм людини одинаково, оскільки після занять посилюються енергетичні потоки, що призводить до поліпшення самопочуття. Також під час виконання вправи можна навчитися глибокому і зосередженому диханню, що благотворно вплине на роботу головного мозку після важкого робочого дня.

Складно сказати, хто став творцем даного виду фітнесу і назвати точну дату його появи. Швидше за все, коріння стретчингу слід шукати ще в стародавній медицині, оскільки наші предки давно встановили, що між станом шкіри, м’язів, суглобів і здоров’ям людини є певний зв’язок. Ще в древньому Римі розтяжка була невід’ємним компонентом підготовки спортсменів до змагань. У наш час дана методика стала відомою в 50-ті роки ХХ століття, як комплекс вправ, виконання яких може вберегти спортсмена від травм. А в 80-ті роки методику стали активно впроваджувати в спорт, після чого вона отримала величезну популярність в світі.

fitnes_sport_stretchyng_700

Стретчинг сприяє розслабленню м’язів, завдяки чому можна уникнути травматизму під час тренувань. Крім того, медики вважають, що заняття стретчингом запобігають гіпокінезії і раньому старінню суглобів. В деякій мірі методика стретчингу схожа на медитацію, оскільки після занять поліпшується загальне самопочуття і підвищується настрій. Деякі жінки використовують стретчинг для схуднення, оскільки за допомогою вправ можна прибрати жир зі стегон і живота. Заняття стретчингом наприкінці силового або аеробного тренування допоможуть повернутися м’язам від скороченого стану до колишньої їх довжини. Тому регулярна розтяжка дозволить вам відчути себе граціозною, високою і стрункою.

Види стретчингу

На сьогоднішній день розроблено п’ять методик стретчингу, кожна з яких призначена для досягнення певних цілей. Статична є базовим видом, з якого і почала формуватися методика. Стретчинг вправи для цього виду виконуються дуже повільно. При цьому потрібно прийняти певне положення і перебувати в ньому близько 10-30 секунд. Цей вид є одним з найефективніших для розтяжки м’язів. Повільна методика передбачає ще більш низьку фізичну активність, тому ідеально підходить для розминки.

Парна методика розроблена для двох партнерів, один з яких чинить протидію розтяжці іншого. У динамічній методиці використовуються пружні руху, в кінці яких потрібно утриматися в крайній точці розтяжки на кілька секунд. Балістичний стретчинг найнебезпечніший з усіх перерахованих вище і в той же час найефективніший, оскільки під час нього для максимальної розтяжки використовується вага тіла. Це активний вид фітнесу, оскільки він передбачає виконання махів руками і ногами, а також згинання та розгинання тулуба з великою амплітудою і швидкістю.

Методика виконання вправ

У першу чергу перед початком тренування потрібно розігрітися. Для цієї мети краще всього підходить заняття інтенсивною аеробікою протягом 10 хвилин. Це може бути біг, їзда на велосипеді, танець, велотренажер або будь-який інший вид аеробного навантаження. Приступаючи до виконання вправи, не забувайте, що потрібно використовувати для цього певну техніку. У такому випадку ви убезпечите себе від травм і отримаєте ефективний результат від тренування. Дихати потрібно повільно і рівно, а входження в чергову позицію починати з вдиху.

Фіксувати позу слід не менше 30 секунд, оскільки в іншому випадку ви не відчуєте ніякого ефекту. При цьому намагайтеся постійно утримувати рівновагу, спрямовуючи при цьому всю свою увагу на ту частину тіла, на яку робите вплив. У разі, якщо вам все ніяк не вдається розслабити м’яз, це може свідчити про те, що ви тягнетеся занадто сильно. Стретчинг — це не змагальний вид спорту, тому вам не потрібно нікуди поспішати. Краще робити вправу повільно, але правильно. Не концентруйте всю свою увагу тільки на одній групі м’язів, а задіюйте всі, щоб домогтися дійсно гарного результату від тренування.

Для занять краще всього підійде наступний режим: 2-3 рази на тиждень по 1 годині. Також можна займатися розтяжкою щодня, використовуючи її як ранкову зарядку. Щоб убезпечити себе від можливих травм і виконувати вправи правильно, варто займатися під наглядом досвідченого тренера. Але якщо ви не можете відвідувати фітнес-зал і вирішили робити розтяжку самостійно, зверніть увагу на наступні поради інструкторів з цього виду фітнесу для початківців. А саме, потрібно обов’язково стежити за своїм диханням і технікою виконання вправи. Найкраще завмерти в одній позі і утримувати її на протязі 30 секунд, але ні в якому разі не пружинити.

Відео по темі » Стретчинг»:

Де займатися?

Щоб підібрати найбільш відповідну вам програму тренувань, найкраще звернутися у фітнес-центр. Або ж це може бути школа танців, де викладачі проводять групові заняття. При цьому школа стане відмінним вибором, оскільки вам не доведеться самостійно шукати і підбирати вправи. Крім того, школа підійде тим жінкам, у яких немає можливості займатися в домашніх умовах. Школа також вирішить проблему регулярності тренувань. Вдома можуть з’явитися якісь невідкладні справи, через які вам доведеться відкласти тренування на деякий час. А ось школа привчить вас регулярно виконувати вправи з програми.

Стретчинг — корисний і захоплюючий вид фітнесу. Тренера зазвичай підбирають такі комплекси вправ, після виконання яких ви зможете відразу ж помітити результат — гнучке тіло і гарний настрій. Стретчинг для початківців спортсменів стане відмінним способом запобігти різним травмам. Стретчинг — це універсальний вид фітнесу, який підходить для будь-якого віку та фізичної підготовки, допомагає зберегти молодість тіла і схуднути. При цьому неважливо будете ви займатися вдома, або ж вирішите, що для вас кращим варіантом стане школа. У будь-якому випадку, якщо ви будете дотримуватися регулярність тренувань і виконувати вправи правильно, ви незабаром досягнете помітного результату.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут