додому Вагітність і діти

Чи можлива менструація під час вагітності?

1916

Менструальний цикл припиняється з моменту зачаття і відновлюється тільки після пологів через певний проміжок часу, індивідуальний для кожної жінки. Проте вже після настання вагітності у деяких жінок спостерігаються кровотечі. У ряді випадків вони абсолютно безпечні, а іноді можуть вказувати на неблагополучне виношування. Але до менструального циклу ці кровотечі не мають ніякого відношення.

vahitnist_dity-masiachni_pry_vahitnosti

Кровотечі в перші місяці вагітності

У перші 3 місяці вагітності розмір ембріона ще дуже малий і в цей період відбувається входження плодового яйця в стінку матки. При цьому слизова матки частково розривається і виділяється невелика кількість крові. Такі виділення можуть бути не одиничними і час від часу повторюватися до того, як ембріон підросте і за розміром зрівняється з маткою.

Подібні «менструації» при вагітності представляють собою дуже мізерні виділення коричневого кольору (можуть бути і червоними). В окремих випадках жінка відчуває невеликий дискомфорт.

Що робити?

Кровотечі проходять самостійно і лікування не призначається. Проте бажано відвідати лікаря і пройти УЗД, щоб проконтролювати стан плодового яйця.

Інші причини, що викликають кровотечу при вагітності

Мізерні, мажучі кровотечі можуть з’явитися при деяких захворюваннях шийки матки або піхви, наприклад, ерозії або поліпах. Загострення захворювання нерідко спостерігається під час вагітності, так як в цей період органи малого таза переповнені кров’ю.

Іноді слизова піхви або шийки матки травмується під час злягання, що провокує незначні виділення крові.

Найстрашнішою причиною виділень може бути злоякісне новоутворення. Тому в будь-якому випадку при появі кров’яних виділень на тлі вагітності слід відвідати лікаря.

Відновлення менструального циклу після пологів

Після пологів організм поступово починає відновлювати свій колишній стан. Початок процесу збігається з виходом плоду і триває до 2 місяців. За цей період система відтворення повинна повністю відновитися після вагітності та пологів.

Для нормалізації менструального циклу необхідно, щоб відновилася матка і яєчники. За два місяці після пологів розмір матки стає практично таким же, як до вагітності. За цей же період відновлюються шийка матки і зів.

Фактори, що збільшують період відновлення органів відтворення після пологів:

 • Важкі пологи
 • Вік старше 30 років для перших пологів
 • Ослаблений організм
 • Численні пологи.

У яєчниках інволюціонує (розвивається у зворотному напрямку) жовте тіло – утворення, яке під час пологів знаходиться замість яйцеклітини в яєчнику.

Якщо жінка не годує грудьми, вже через два місяці у неї може повністю відновитися менструальний цикл. Під час грудного вигодовування в організмі виробляється гормон пролактин, який перешкоджає дозріванню яйцеклітини. Тому при щільному режимі годування грудьми менструації можуть не відновитися навіть протягом 1 року.

Менструація після пологів

Перша менструація після появи на світ дитини зазвичай проходить без овуляції. Вже на другий місяць відновлення кровотеч овуляція відбувається. Слід враховувати можливість настання овуляції ще до першої менструації.

Фактори, що впливають на тривалість відновлюючого періоду:

 • Патології вагітності та пологів
 • Стан нервової системи та психіки
 • Вік породіллі
 • Повноцінність раціону
 • Захворювання жінки.

Якщо пологи відбулися методом кесаревого розтину, тривалість відновного періоду може бути більше, так як на матку накладено шов, загоєння якої вимагає часу.

Не слід турбуватися, якщо при поновленні кровотеч перші півроку вони нерегулярні. Однак якщо менструації вже відновилися 6 місяців тому, але цикл нерегулярний, слід проконсультуватися у гінеколога.

Також не слід переживати, якщо змінилася тривалість циклу. Це цілком ймовірне і нормальне явище. Причому, найчастіше тривалість циклу після пологів наближається до норми, тобто 28 днів.

Відновлення менструального циклу після викиднів і абортів

Будь-який вид аборту обов’язково завдає удару не тільки по системі відтворення, а й по гормональній рівновазі організму жінки.

Фактори, що впливають на тривалість відновного періоду:

 • Стан здоров’я
 • Вік
 • Народжувала вона раніше
 • Який за рахунком аборт.

Після хірургічного аборту відновлення організму відбувається довше. Якщо аборт зроблений молодою дівчиною, то існує ймовірність порушення циклу. Іноді менструації немає 12 і більше місяців. Якщо ж до аборту жінка вже народжувала, термін відновлення циклу може становити 12 – 16 тижнів.

Так як медикаментозні аборти більш ощадні по відношенню до органів відтворення, відновлення після них відбувається швидше. Для якнайшвидшого відновлення не менше 2 тижнів не можна вступати в статеві зносини, слід ретельно виконувати всі розпорядження лікаря.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут