додому Дім і затишок

Як очистити праску (відео)?

1673

При експлуатації праски на її підошві дуже часто утворюється наліт. Він перетворює прасування в справжнісіньке пекло. Однак багато домогосподарок абсолютно не знають, як боротися з цим неприємним явищем. Але ж для того, щоб почистити підошву праски зовсім не обов’язково купувати дорогі засоби для чищення. Є маса простих і надійних способів, які без особливих зусиль допоможуть зробити поверхню праски чистою. І так як очистити праску від накипу в домашніх умовах:

Найпростіший засіб для очищення підошви праски від накипу – це кухонна сіль. Причому існує 2 способи очищення праски сіллю. Перший спосіб – на звичайне дрантя потрібно нанести трохи солі і протерти прасувальну поверхню праски. Другий спосіб – насипати сіль на чистий білий альбомний аркуш, прогріти праску і просто кілька разів «погладити» сіль гарячою праскою. Весь накип зніметься моментально, і поверхня праски буде просто блищати. Не варто забувати і про те, що після такого чищення поверхню праски потрібно протерти сухою ганчірочкою для того, щоб видалити всі залишки солі.

dim_zatyshok_praska_600

Не менш дієва для чищення праски від накипу таблетка гідропериту. Тільки варто мати на увазі, що від цієї таблетки виходить дуже сильний неприємний запах, тому чистити праску таким способом найкраще на вулиці або в крайньому випадку в добре провітреній кімнаті. Діяти потрібно так: праску добре розігріти, а таблеткою просто провести по найбруднішим місцях. Потім дати робочій поверхні праски трохи остигнути і протерти її вологою ганчірочкою, яка без намаги видалить весь бруд і нагар.

Замість таблетки гідропериту можна очистити праску від накипу на підошві трьох процентним перекисом водню. Для цього розчином перекису потрібно змочити ватку і протерти прасувальну поверхню праски. Але проводити цю процедуру потрібно в рукавичках.

Тим, хто не хоче ризикувати з чищенням праски в домашніх умовах, можна порадити олівець, який продається в кожному господарському магазині. Він призначений спеціально для чищення праски і при його використанні не виникне жодних ускладнень.

Якщо на робочій поверхні праски є накип від пригорілої тканини, то їх без особливих зусиль допоможе видалити паста, яку потрібно приготувати з соди і води. Отриману суміш потрібно в невеликій кількості нанести на ганчір’я і ретельно протерти робочу поверхню холодної праски. А ось іржу на приладі без особливих труднощів видалить наждачний папір.

Варто відзначити, що після будь-якого чищення праски її поверхню просто необхідно добре натерти свічковим воском і ретельно протерти м’якою ганчіркою. Ну, а для того, щоб поверхня праски надалі не забруднювалася, всі речі варто гладити тільки через білу бавовняну тканину. І це має стати звичкою.

А як же бути з накрохмаленими речами? Адже, як відомо, вони дуже сильно забруднюють поверхню праски і не дають їй ковзати по одягу. Тут теж є свій секрет – в крохмаль перед його використанням потрібно додавати трохи солі. Це не дозволить крахмалу налипати на розпечену поверхню праски.

Відео: Як очистити праску в домашніх умовах

[youtube]Je7yzMuShSs[/youtube]

попередня статтяЧи можлива менструація під час вагітності?
наступна статтяЗберігаємо свіжість продуктів: правила зберігання

Додати коментар