додому Мода і стиль

Як правильно розбирати гардероб?

moda_styl-harderob01_600Розбирати гардероб — всесезонне захід, яскравий приклад того, як можна поєднати приємне з корисним. Але щоб цей процес не перетворився на «вивалила все з шафи, переміряла, засунула назад», потрібно робити все з розумом. Як правильно розбирати гардероб?

Розбирання гардероба потрібно почати з урочистого вивалювання всього з шафи. Не тільки тому, що це забавно і так показують у фільмах, а тому, що інакше вам буде незручно проводити повну ревізію речей, щось напевно залишиться забуте, на щось ви просто махнете рукою, в підсумку «сміття» як було у шафі, так там і залишиться.

Ще хороша порада: робіть все, що вирішили, відразу.

Вирішили віддати комусь? Відразу телефонуйте, запитуйте і домовляйтеся про зустріч. Вирішили переробити? Відразу несіть в ательє або беріться самі за ножиці, нитки і голку. Вирішили купити щось нове до старої самотньої кофтини? Ідіть так скоро, як буде можливість, навіть якщо немає грошей, просто виберіть.

Чому потрібно робити все відразу? Тому що з досвіду скажемо — все забувається. Вирішили віддати, а речі так і лежать на стільчику тиждень, два … Ну ви самі знаєте.

moda_styl-harderob01_600moda_styl-harderob01_600Все витягли з шафи? Поїхали! Наберіться терпцю і вибирайте метод розбору гардеробу, який вам подобається більше.

Як розбирати (перебирати) гардероб:

  • Всі речі вам потрібно розділити на три групи: «Точно так», «Сумніваюся» і «Точно ні». Відповідно, перша група залишається, третя група викидається, віддається, продається — загалом більше не числиться, як щось, що «у мене вже є». А друге — не кладеться в шафу і піддається ревізії: з чим це можна носити (знайшли щось, повернули в першу групу або дали собі слово підібрати щось до цієї речі), чи можна це переробити (відразу летіть в ательє / розшивається / переробляється, а не лежить ще місяць), чи можна в цьому ходити по будинку (замість вулиці; якщо можна — на купку з домашніми речами).
  • Приміряйте кожну річ з питанням: «Чи йде це мені?». Кажуть, що у Сари Джесіки Паркер є метод, згідно з яким треба питати: «А чи прикрашає це мене?». Гардероб — це те, що повинно вас прикрашати, має працювати і піднімати настрій. Якщо річ просто так лежить або ж ви одягаєте її з ненавистю, то навіщо? Речі — це не те, чому належить псувати настрій. Викинули ненависну сорочку і, як казав Гришковець, настрій — покращився!
  • Для рішучих! Розбираючи гардероб, діліть речі на 2 категорії: точно так й точно немає. Безжально розлучайтеся з тим, що вже сильно поношене, не підходить вам за розміром або стилем (наприклад, ви зовсім перестали носити штани). Чи не умовляйте себе, що ви схуднете або це можна носити на дачі. Такого не буде. Максимум, що можна собі дозволити, якщо річ гарної якості, потрібного розміру, просто зараз вам не близька, її можна залишити, відкласти в окремий ящик. Ви ж вже, швидше за все, не ростете, тому, якщо річ хороша, вона може колись вам знадобиться, адже кажуть, що історія по спіралі розвивається. Але цей випадок — виняток. З досвіду — з багатьма речами (та й людьми, чого вже тут …) розлучатися потрібно назавжди!
  • Розкладіть речі по купках залежно від сфери життя та завдання: спортивна, на роботу, на вихід, для прогулянок і т.д. (залежно від свого життя). Тільки — увага! — Розкладайте так, як має бути, а не так, як носите ви. Якщо ви і в бенкет і світ у спортивних штанах (бо більше нічого зручного немає), то це ненормально, спортивний одяг підходить для спорту і інколи в магазин / собаку вигуляти і т.д. А тепер уважно подивіться на ці купки — чого у вас найбільше, чого не вистачає? Чи покриває гардероб ваші потреби? Робіть висновки. Зрозуміло, з усіх купок все старе, поношене, незручне, невідповідне за розміром викидається / віддається. Після всього цього краще скласти список необхідних вам речей.
  • Зробіть коробку «На перевірку» (до слова, спосіб підходить і для загального прибирання вдома) і кладіть туди речі, які ви не носили вже мінімум 2 сезони. Якщо і наступний сезон ви легко обійдетеся без них і навіть не згадаєте про них, то коробка кочує в інше місце — або в смітник або в інші руки.

Навіть якщо ви не збиралися проводити прибирання, зберіться і розберіть нарешті свій гардероб!

Кажуть, що нове приходить в наше життя, тільки коли розібрані старі завали. І по одягу це легко перевірити: навіть якщо ваш шафа ломиться від одягу, вам може бути нічого надіти, бо все старе, вам не йде чи не подобається.

Але повна шафа створює відчуття, що «все є». По-справжньому розібравши гардероб, ви звільните місце для декількох обновок!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут