додому Краса і здоров'я

Як впоратися з нервозністю?

262

У сучасному світі багато людей стикаються з проблемами нервової системи. Стислі терміни, проблеми на робочому місці та поганий сон сприяють посиленню стресу людей з незначних приводів, часто змушуючи їх покладатися на заспокійливі препарати під час перерв і з усіх сил намагатися приховати тремтіння в руках. На жаль, цей підхід не є найефективнішим способом полегшити таку сильну тривогу, оскільки першопричина в першу чергу психологічна, а не фізична.

Image By freepik

Щоб приступити до вирішення цієї проблеми, важливо визначити джерело стресу. Чи часто ви потрапляєте в ситуації, що загрожують вашому благополуччю? Чи боїтеся ви зазнати невдачі у виконанні завдання і уславитися некомпетентним? Ви турбуєтеся про те, щоб відповідати очікуванням вашого боса або сім’ї, або турбуєтеся про потенційні конфлікти? Розуміння конкретних тригерів може допомогти вам почати вирішувати проблему, визнаючи, що ваш дискомфорт є більш психологічним, ніж фізіологічним, а ваша нервозність – це особиста реакція на стрес.

Якщо ви опинилися в стресовій обстановці, постарайтеся відволіктися. Наприклад, якщо ваш начальник кричить, уявіть, що ви подумки перемножуєте числа. А ще краще зосередьтеся на чомусь, не пов’язаному з ситуацією, наприклад, на квітці на столі, текстурі стільця або вигляді за вікном. Головне – не дати похмурим думкам захлеснути вас.

Ще одна ефективна стратегія – повільно випивати склянку води. Вода допомагає активізувати важливі процеси в організмі і може допомогти заспокоїти нерви.

Прийняття ванни – ще один метод, пов’язаний з водою. Добре відомо, що, провівши годину в теплій ванні під розслаблюючу музику і звільнившись від турбот, ви відчуєте себе відпочив і помолодшав. Якщо наступного дня у вас важлива подія, і ви, здається, не можете розслабитися, спробуйте прийняти ванну; швидше за все, після цього ви відчуєте себе набагато краще.

Фізичні вправи також можуть бути потужним засобом боротьби зі стресом. Зробіть кілька десятків присідань, покрутіть тулубом або просто пройдіться по кімнаті. Посилений приплив крові до мозку змусить вас почувати себе більш пильними та зібраними. Вечірня прогулянка на свіжому повітрі також може бути заспокійливою та корисною для повноцінного сну.

І, нарешті, намагайтеся дивитися на стресові ситуації з позитивної точки зору. Шукайте позитивні сторони в тому, що сталося. Пам’ятайте, що навіть негативний результат – це все одно результат, і це може стати можливістю набути досвіду та зробити краще в майбутньому.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар