додому Новини

Як собаки допомагають у пошуку лікування раку сечового міхура

103

Рак вражає без попередження. Генетика може пояснити деякі з них, а також умови навколишнього середовища та способу життя. Але немає надійного способу передбачити, у кого розвинеться рак. Ця трагедія справедлива як для людей, так і для їх найближчих домашніх товаришів: собак. Про це пише Medical Xpress.

Image by Chiemsee2016 from Pixabay

Спеціаліст з раку собак з коледжу ветеринарної медицини Університету Пердью працює над тим, щоб зробити перші кроки для полегшення виявлення та лікування серйозної форми раку у собак, подібної до людської, до того, як вона стане більш поширеною.

Шотландські тер’єри також відомі з менш веселої причини: вони хворіють на рак сечового міхура в 20 разів частіше, ніж інші породи собак. І коли у них розвивається рак сечового міхура, це часто агресивна форма, подібна до м’язово-інвазивного раку сечового міхура у людей.

Цей зв’язок між собакою та Людиною є частиною того, чому Дебора Кнапп, заслужений професор порівняльної онкології в Пердью, вивчала рак сечового міхура у собак протягом трьох десятиліть.

“Для багатьох видів раку у собак або у людей рак діагностується «пізно», коли він вже прогресує і завдає шкоди. Ранні стадії раку, такі як рак сечового міхура, можуть не викликати жодних симптомів, і тому рак залишається непоміченим. І коли симптоми розвиваються, вони нагадують симптоми інфекції сечовивідних шляхів, що часто вимагає лікування антибіотиками на деякий час, — сказала Кнапп. – Коли стає очевидним, що відбувається щось більше, і ми бачимо собак в онкологічній клініці, рак часто стає досить великим всередині і за межами сечового міхура. І це так сильно змінилося на молекулярному рівні, що стійкість до наркотиків стала звичайною справою».

За винятком кількох видів раку, які лікарі можуть і проводять скринінг у людей, використовуючи такі методи, як мамографія, колоноскопія та пса-скринінг, більшість видів раку виявляються лише після того, як вони добре встановлені. У ветеринарній медицині ситуація ще гірша, оскільки програми скринінгу ще не розроблені.

Кнапп і її команда стежили за групою з 120 шотландських тер’єрів протягом трьох років, проводячи ультразвукові дослідження сечовивідних шляхів і аналізи сечі кожні шість місяців. Коли ці тести викликали підозру на рак, команда провела цистоскопічну біопсію. Тридцять два з цих 120 собак виявили рак сечового міхура на ранній стадії. Скринінг виявив рак до того, як симптоми почали проявлятися, і до того, як поведінка та здоров’я собак змінилися. Команда Кнаппа також оцінила точність двох типів комерційно доступних аналізи сечі для скринінгу раку сечового міхура, але виявили, що ці тести не дозволяють точно передбачити або ідентифікувати рак.

Це раннє виявлення дало команді Кнаппа можливість лікувати рак на ранніх стадіях і вивчати, як рак і пухлини змінюються і розвиваються на молекулярному рівні в міру прогресування стадій раку. Собак, у яких діагностовано рак, лікували спеціальним препаратом, нестероїдним протизапальним препаратом (НПЗЗ), який має протипухлинну активність у собак і зазвичай використовується для лікування раку сечового міхура у собак. Зазвичай препарат призводить до 20% ремісії у собак з більш поширеним симптоматичним раком сечового міхура. Однак завдяки ранньому виявленню, проведеному командою Кнаппа, препарат призвів до 42% ремісії.

“Виявлення раку на ранній стадії у цих собак, які поводилися нормально, але ходили навколо і викликали рак в сечовому міхурі, означало, що ми змогли вилікувати їх раніше в процесі розвитку раку», — сказала Кнапп.

Висока генетична схильність шотландських тер’єрів до раку сечового міхура означає, що вони є чудовою популяцією для вивчення раннього виявлення раку, що також означає, що ветеринари можуть принести більше користі та врятувати більше життів та страждань.

Власники шотландських тер’єрів знають про ризики. Однак саме відданість людей своїм собакам призвела до проведення дослідження. Дослідження опубліковано в журналі Frontiers in Oncology.

З ветеринарної точки зору, дослідження показує, що ми повинні перевірити собак на рак сечового міхура. Але з боку науки експерти виявили набагато більше, особливо в порівняльній геноміці. Це дослідження є першим, яке показує, що якщо ви дійсно можете виявити рак на ранній стадії і вилікувати його, це має величезне значення.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяЧилійські вчені створили щеплення від алкоголізму
наступна статтяВчені: жінки рідше за чоловіків хочуть сексу через нижчий рівень тестостерону

Додати коментар