додому Вагітність і діти

Як навчити дитину плавати

Вчити плавати діточок до року треба. Так як дитина тільки з’явилася на світ, для ньеї дуже близька водна стихія. У воді у малюків швидше відбувається фізичний і психологічний розвиток, оскільки вони відчувають себе в звичному середовищі. До того ж, при цьому здійснюється загартовування організму, а завдяки температурному режиму води зміцнюється нервова система маленької людинки.

До першого і подальших занять з малюком слід ретельно готуватися. Перед безпосереднім зануренням у воду необхідно розігріти м’язи дитини погладжуванням і легким масажем. Також слід звернути увагу на ванну, потрібно ретельно її вимити. Після чого можна наповнити водою. Температура води для немовлят повинна бути на рівні 36-37 С.

foto_poradnica_14.10.2014_resized

Щоб навчитися дитину плавати, необхідно виконувати наступні вправи:

1 вправа.

На самому початку занять слід вивчити вправу, яке називається «ходьба». Одна рука батька розташована на грудях малюка, а друга рука притримує спину. Важливо відзначити, що дитині під час цієї вправи потрібно підтримувати підборіддя. Отже, дитина у воді, і ви його акуратно переміщаєте по довжині ванни, імітуючи при цьому ходьбу. Дане вправу слід виконувати 5 разів.

2 вправа.

Наступна вправа малюкам подобається найбільше, її називають «вісімка». Дитина знаходиться в горизонтальному положенні. Руки батька розташовані під головкою дитини. Не забувайте притримувати підборіддя. Малюка не поспішаючи пересувають уздовж ванни, описуючи цифру вісім. Дана вправа виконується, як і попереднє, не менше 5 разів.

3 вправа.

Описану вище вправу можна проводити не тільки в положенні лежачи на спині. Її слід виконувати і в положенні лежачи на животі. Батько однієї рукою притримує пахву малюка таким чином, щоб підборіддя дитини лежав на руці батька. Ця вправа виконується так само, як і інші, не менш 5 разів.

4 вправа.

Далі вправу, що імітує пірнання. Батько набирає воду в руку і обережно, практично по крапельці, ллє воду на голову і лоб малюка. В цей час варто попередити дитину, промовляючи «пірнаємо». Для закріплення необхідно повторити цю вправу кілька разів.

В той момент, коли спрацьовує інстинкт і малюк затримує подих, слід обережно опустити його під воду, притримуючи за головку. Намагайтеся не затягувати заняття. Необхідно починати з декількох хвилин, потроху збільшуючи час.

Перед початком навчання дитини плаванню слід проконсультуватися з педіатром, оскільки деяким діткам протипоказані такі заняття. Будь-яке купання для дитини, з вправами або без них, має приносити позитивні емоції!