додому Вагітність і діти

Як накормити неслухняну дитину?

1353

Малюк відвертається від тарілки з їжею і прагне швидше вийти з-за столу. І так день вдень. Нагодувати дитину в такому випадку стає справжньою проблемою.

На які тільки хитрощі не йдуть батьки, щоб дитина поїла як слід! У хід йдуть мало не танці з бубнами – і казочку розкажуть, і пісеньку заспівають, запихаючи в рот малюкові ложку з їжею. Однак для поганого апетиту є об’єктивні причини. Необхідно розібратися, що ховається за подібною поведінкою дитини.як нагодувати непослущну дитину

Може бути, все дуже просто – ваша дитина фізіологічно так влаштований, що мало їсть. Прийміть цю особливість, якщо бачите, що вона наїдається половиною порції, не вимагає перекусити через короткий термін і спокійно витримує до наступного прийому їжі. Не змушуйте її з’їсти більше, ніж вона може. Відразу кладіть в тарілку малюка стільки їжі, скільки йому зазвичай потрібно.

Батьки прагнуть до того, щоб харчування дитини було повноцінним: в раціон включають і овочі, і сир, і рибу. Але, як і дорослі, діти мають свої смакові переваги. Не нав’язуйте те, що не викликає у них апетиту. А необхідний кальцій, наприклад, можна знайти не тільки у сирі. Спробуйте скласти дитяче меню, замінивши нелюбиму їжу улюбленою, але рівноцінною їй за властивостями.

Коли дитина демонстративно відмовляється від їжі, але піддається на вмовляння, вона неусвідомлено намагається привернути до себе увагу. Швидше за все, вона готова поїсти, але грає роль «нехочу це» для того, щоб мама або тато подовше побули з нею і показали, що вона їм дуже важлива і потрібна. Задумайтеся про те, що, можливо, синові або дочці не вистачає вашої уваги і ласки. Ймовірно, ви дуже зайняті, і у вас залишається мало часу для дитини.

Можливо, ви занадто суворі, привчаючи дитину до правильної поведінки за столом і хорошим манерам? Навряд чи вона відчуває себе вільно під вашим пильним поглядом, чекаючи чергового зауваження. Не дивно, що в поганому настрої і їсти не хочеться. Краще частіше хваліть малюка за те, що він зумів скористатися серветкою, акуратно поїв.

Колись малюк подавився або обпікся під час їжі і запам’ятав це. Почуття страху залишилося, і тепер він відмовляється від їжі, щоб уникнути подібної ситуації. Ви можете допомогти йому, створивши під час прийому їжі спокійну, доброзичливу обстановку. Складіть йому компанію, їжте не кваплячись, з апетитом – так дитина буде відчувати себе впевненіше.

Дізнайтесь більше:

 

Згадайте вираз «нагуляти апетит». Дійсно, після прогулянки організм вимагає поповнення витраченої енергії. Смачної здається будь-яка їжа! Що, якщо вашому малюку для гарного апетиту не вистачає саме фізичної активності на свіжому повітрі?

Привчайте дитину до культури харчування, простіше кажучи – до режиму. Дошкільника годуєте п’ять разів на день, молодшого школяра – три рази. Намагайтеся робити це в один і той же час, за столом. Скасуйте перекушування на ходу, вони знижують апетит.

Приємні нюанси

Зверніть увагу на те, як виглядає їжа в тарілці у дитини. Одним лише своїм виглядом вона повинні викликати приємні емоції і бажання з’їсти її. Зовсім неважко створити з їжі мальовничу композицію – наприклад, ароматну котлетку доповнити гіркою білого пюре, розсипом зеленого горошку, яскравими часточками овочів …

Створіть і підтримуйте красиву і корисну традицію сімейних вечерь. Вечір – найсприятливіший час для того, щоб всі члени сім’ї зібралися разом. Довірте дитині посильну допомогу у підготовці до вечері. Вона може заправити салат, розкласти прилади і серветки, прикрасити страви гілочками зелені. При сервіровці столу намагайтеся використовувати скатертину або посуд тих кольорів, які стимулюють апетит, – жовтого, помаранчевого, яскраво-зеленого.

Як правило, у сім’ях, де прийнято регулярно влаштовувати спільні трапези, а за столом панує доброзичлива атмосфера, діти не страждають відсутністю апетиту.

попередня статтяЯк виховувати близнят?
наступна статтяЯк вибрати лак для нігтів

Додати коментар