додому Вагітність і діти

Як виховувати близнят?

Народження двійнят або близнюків — не таке вже рідкісне явище в наш час. Для новоспечених батьків це не тільки подвійне щастя, але і подвійні труднощі.

Двійнятами прийнято називати різнояйцевих, або, як ще кажуть, несправжніх близнюків.виховання близнят

Ці діти хоч і народжуються в один день, але зовні не схожі один на одного і можуть бути як одної, так і різної статі. А ось однояйцеві, справжні, близнюки з’являються на світ ніби під копірку. Вони завжди однієї статі.

Що й казати, ростити відразу двох дітей одного віку непросто. І мова йде не тільки про побутові труднощі, а й про виховання. В даному випадку важливо створити і зберігати в дитячій парі умови для повноцінного розвитку обох дітей. І якщо з двійнятами великих труднощів, як правило, не буває (вони розвиваються як звичайні брати і сестри), то зі справжніми близнюками справа йде інакше.

Ще не так давно вважалося, що ростити двійню потрібно, ставлячись до неї як до неподільного цілого. Зараз думка педіатрів та психологів змінилося. Як показує практика, застосування єдиного стандарту у вихованні грає з одностатевими близнюками поганий жарт. Нерідко успішним стає тільки один з близнюків, другий же залишається в тіні брата чи сестри, відчуваючи себе нещасним. Батьки часто не можуть зрозуміти, що зробили неправильно, адже вони прагнули до того, щоб у дітей все було однаковим — умови, коло спілкування, одяг, нарешті! Але в однаковому підході і ховається помилка.

Етапи розвитку близнюків

Однояйцеві близнюки тільки зовні схожі як дві краплі води, а от характери, темперамент, здібності, інтереси у них досить часто різні. Один — непосида, любить спілкування і рухливі ігри, інший — тихоня, для якого краща розвага — розфарбовувати картинки або ліпити з пластиліну де-небудь у затишному куточку. У їх парі завжди є ведучий і ведений.

До 10-12 місяців вони розвиваються ідентично і не відчувають себе окремими особистостями. Ставши старше, приблизно з двох років, близнюки створюють свій, особливий, світ, в якому відчувають себе спокійно і безпечно.

Вони спілкуються між собою на «секретній» мові, зрозумілій тільки їм, — суміші звичайних і вигаданих слів. До речі, мова в нормальному обсязі ці діти освоюють значно пізніше своїх однолітків.

Сильний емоційний зв’язок починає створювати проблеми приблизно до шести років, коли близнюки хочуть роз’єднатися — займатися кожен своєю справою, дружити з ким хочеться, грати у що цікаво.

Дізнайтесь більше:

Стаючи старше, вони все активніше борються за індивідуальність, відділяючись від брата чи сестри. Особливо яскраво бажання бути самим собою, а не відображенням іншого проявляється в підлітковому віці. Помічено, що першим у доросле життя з батьківського будинку йде той близнюк, який відчував себе пригніченим. Так він прагне вирватися з-під впливу брата або сестри і почати будувати власне життя.

Поради батькам близнюків

Що можуть зробити батьки близнюків, щоб їхні діти перестали відчувати занадто сильну емоційну прихильність один до одного і виросли кожен особистостями? Ось кілька порад.

 • Виберіть для дітей різні за звучанням імена (невдалі варіанти: Паша — Саша, Марина — Ірина).
 • З самого народження навчитеся розрізняти дітей і звертайтеся до малюків по іменах.
 • Візьміть за правило одягати дітей по-різному, а коли вони підростуть, дозвольте їм самим вибирати собі одяг.
 • Не купуйте дітям однакові іграшки. Вони повинні бути рівноцінними, але відрізнятися один від одного (наприклад, однакові за розміром, але з різними особами ляльки; машинки різних моделей).
 • Привчайте близнюків знаходитися один без одного. Нехай один іде в гості до бабусі, а другий відправляється гуляти з мамою чи татом.
 • По можливості віддайте дітей у різні школи або класи.
 • Своє дозвілля вони теж нехай проводять по-різному: наприклад, один відвідує спортивну секцію з волейболу, а другий з баскетболу.
 • Намагайтеся робити так, щоб діти спілкувалися не тільки з родичами, а й з однолітками і дорослими, що не належать до сім’ї.
 • Частіше хваліть близнюків, але робіть це не одночасно і за різні вчинки. Знаходьте час, щоб поспілкуватися як з обома, так і з кожним окремо.
 • Навчайте дітей поважати інтереси і бажання один одного.
 • Не створюйте умов для суперництва і ревнощів.
 • Нехай у кожного з ваших дітей будуть свої мрії, свій життєвий досвід, своя дорога!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут