додому Дієти і харчування

Як досягти сталого зниження ваги, з’ясували експерти

234

Дослідники зі Стенфордського медичного університету виявили біомаркери, які можуть передбачити здатність людини скинути вагу та підтримувати втрату ваги у довгостроковій перспективі. Про це пише SCITECHDAILY.

Ці біомаркери включають сигнатури мікробіома кишечника, білки, що виробляються людським організмом, і рівні вуглекислого газу, що видихається. Дослідження показало, що бактерії в кишечнику та кількість певних білків, що виробляються організмом, можуть вплинути на здатність людини підтримувати втрату ваги. Крім того, дослідження показало, що деякі люди втрачають більше ваги на дієтах з низьким вмістом жирів, в той час як інші мають кращі результати на низьковуглеводних дієтах. , які сприяють короткостроковій та довгостроковій втраті ваги.

Суворе дотримання дієти – або здорової низьковуглеводної, або здорової з низьким вмістом жирів — ось що мало значення для короткочасної втрати ваги протягом перших шести місяців. Але люди, які підтримували довгострокову втрату ваги протягом року, споживали стільки ж калорій, скільки і ті, хто набрав вагу або хто не худнув протягом других шести місяців.

Згідно з дослідженням, бактерії, що живуть у вашому кишечнику, та кількість певних білків, що виробляються вашим організмом, можуть вплинути на вашу здатність підтримувати втрату ваги. І виявляється, що деякі люди втрачають більше кілограмів на дієтах з низьким вмістом жирів, тоді як інші досягли більшого успіху на низьковуглеводних дієтах.

Дослідники зі Стенфордської медицини визначили кілька біомаркерів, які передбачають, наскільки успішною буде людина при втраті ваги та утриманні її у довгостроковій перспективі. Ці біомаркери включають сигнатури мікробіома кишечника, білки, що виробляються людським організмом, і рівні вуглекислого газу, що видихається. Дослідники опублікували свої результати 13 грудня в журналі Cell Reports Medicine.

“Втрата ваги загадкова та складна, але ми можемо з самого початку передбачити за допомогою мікробіомних та метаболічних біомаркерів, хто втратить найбільшу вагу, а хто збереже його”, — сказав Майкл Снайдер, доктор філософії, професор та завідувач кафедри генетики та співавтор статті.

Дані були отримані від 609 учасників, які реєстрували все, що вони їли протягом року, дотримуючись або знежиреної або низьковуглеводної дієти, що складається в основному з високоякісних, мінімально оброблених продуктів. Дослідники відстежували фізичні навантаження учасників, те, наскільки добре вони дотримувалися своєї дієти, і кількість споживаних калорій.

Дослідження показало, що простого скорочення калорій або фізичних вправ недостатньо для підтримки втрати ваги протягом року. Щоб спробувати зрозуміти чому, команда звернула увагу на біомаркери метаболізму.

“Ми виявили специфічну екологію мікробіома та кількість білків та ферментів на початку періоду дослідження — до того, як люди почали дотримуватися дієти — які вказували, чи зможуть вони успішно скинути вагу та зберегти її”, — сказала Далія Перельман, дієтолог-дослідник та автор статті.

Іншими словами, якщо ваш організм віддає перевагу вуглеводам, а ви їсте переважно жири, вам буде набагато важче засвоїти і спалити ці калорії. Дослідницька група визначила конкретні поживні речовини, які були пов’язані із втратою ваги протягом перших шести місяців. Низьковуглеводна дієта повинна ґрунтуватися на мононенасичених жирах, таких як ті, що містяться в авокадо, а не в беконі, і з високим вмістом вітамінів К, С та Е. Ці вітаміни містяться в овочах, горіхах, оливках та авокадо. Дієта з низьким вмістом жирів повинна містити багато клітковини, наприклад, що міститься в цільнозернових продуктах і бобових, і уникати додавання цукру.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар