додому Поради

Всі засоби хороші: як лікувати мозолі

259

Мозоль на п’яті або на пальці ноги – здається, без них не обходиться звикання до нового взуття. Експерт розповіла про способи усунення цієї проблеми.

Фото від Kaspars Grinvalds

Мозолі: профілактика та лікування

Опитування та дослідження показали цікаву статистику: 17% чоловіків купують взуття не свого розміру, а 80% опитаних жінок повідомили, що перманентно страждають від мозолів та врослих нігтів. І з них лише половина зверталася по допомогу до фахівця. Ці цифри можуть сказати лише про те, що мозолі або гіперкератоз є дійсно широко поширеною проблемою.

Основною причиною виникнення мозолів на ногах дійсно є тертя взуттям, причому не тільки тісним, а й надто вільним, яке при ходьбі натирає шкіру. Також мозолі можуть викликати грибкові захворювання шкіри, плоскостопість або зайву вагу, яка чинить на стопу велике навантаження. Початком розвитку мозолі є активна гіперемія – підвищений вміст циркулюючої крові на місці тиску або тертя шкіри. Натомість виникає відчуття болю.

Як уникнути появи мозолів?

Для профілактики мозолів можна щодня використовувати спеціальні зволожуючі креми, робити поживні ванни, скрабувати і обробляти шкіру стоп. Дерматологи стверджують, що так само добре попереджають появу мозолів содові, сольові та трав’яні ванни, особливо корисна кора дуба, а також вживання продуктів з високим вмістом вітаміну А. Зверніть увагу: хворим на діабет або захворювання системи кровообігу теплі ванни та використання пемзи протипоказані. p>

Перша допомога при виникненні мозолі:

• використання профілактичних та лікувальних засобів, що містять парафінові та мінеральні олії, що пом’якшують та захищають шкіру;

• нанесення на уражені ділянки пов’язки з маззю з саліцилової кислоти, ланоліну, каніфолі соснової та інших компонентів. із синтоміциновою емульсією або щільно прилеглий пластир.

Мабуть, найнадійнішим і найпоширенішим засобом, який захищає мозолі від тертя і одночасно лікує їх, є мозольний пластир. Враховуючи велику кількість скарг на мозолі, вчені розробили максимально ефективні та зручні мозольні пластирі.

Пластирі розроблені на основі унікальної гідроколоїдної технології, яка діє подібно до «другої шкіри»: знімає біль, захищає ранку і прискорює процес загоєння. Пластирі прозорі, тому малопомітні на шкірі, а їх дизайн запобігає відклеюванню країв навіть під час миття. вам і зовсім забути про біль.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут