додому Мода і стиль

Відновлення кольору одягу перевіреним способом

1070

Якось глянувши на річ, ви точно побачите, що її колір вже не той. Він потьмянів, втратив початкову насиченість. Але є кілька способів повернути одязі колишній вигляд.

Image by Mikes-Photography from Pixabay

Як відновити колір одягу

Щоб швидко відновити колір одягу в домашніх умовах самому, вам знадобиться:

  • сода
  • оцет
  • нашатирний спирт
  • аміак
  • чайна заварка
  • сіль
  • туш
  • гумові рукавички

Загальні рекомендації

Річ, колір якої ви відновлюватимете, спочатку слід випрати. Після прання прополощіть її в розчині соди: столова ложка соди на літр води. Щоб колір був більш стійким, додайте в розчин ложку 9% оцту, особливо для червоного і блакитного кольорів. Рожевий колір буде яскравішим, якщо одяг прополоскати у воді, додавши до нього трохи нашатирного спирту. Для насиченості квітів і проти їх линяння замочіть речі в розчині аміаку: на два літри води три столові ложки аміаку. Наприклад, джинси після двогодинного замочування виглядатимуть бездоганно, як нові. Щоб вивести запах аміаку, ретельно прополощіть одяг.

Щоб захистити шкіру рук, працюючи над відновленням кольору одягу, надягайте гумові рукавички

Рекомендації щодо окремих кольорів

Кремові, коричневі, бежеві речі відновлюють чайною заваркою. Інтенсивність кольору залежить від міцності заварювання. Коричневий колір освіжить полоскання у відварі із зеленої шкаралупи горіха. Або суху річ можна обробити щіткою, змочуючи щітку у відварі. Але спершу перевірте на внутрішньому шві одягу, чи збігаються колір тканини та заварка, підберіть потрібний відтінок. Прополощіть у міцній заварці капронові колготки, і вони знайдуть стійкий насичений колір.

Для зелених тканин додайте у воду галун і прополощіть тканину. Для синіх речей корисне полоскання із содою. Блакитний і жовтий шовк освіжають полосканням у відварі апельсинових кірок, можна використовувати свіжі або сухі. Якщо ви вирішили оновити кольори на одязі з вишивкою, замочіть одяг перед пранням у розчині із сіллю. Дві чайні ложки солі на літр теплої води. Потім випрати річ з господарським милом у цій же воді. Потім прополощіть у холодній воді, струсіть, але не вичавлюйте, повісьте сушитися на мотузку. Гладьте речі з вишивкою з виворітного боку, таким чином ви продовжите життя вишивки та кольору речі.

Відновити насиченість чорного можна в такий спосіб. Помийте річ, потім прополощіть її у воді з додаванням солі та невеликої кількості чорної туші, яку використовують для письма та малювання. Використовуйте відповідну туш для відновлення речей інших кольорів. Для чорного можна використати теплий розчин тютюну. П’ятнадцять г тютюн на літр води. Обробіть суху річ щіткою, що змочується в даному розчині.

Джерело

Додати коментар