додому Вагітність і діти

Вітаміни для планування вагітності

У процесі планування вагітності необхідно врахувати безліч нюансів. Зокрема, величезне значення має вітамінотерапія. Адже організм кожної майбутньої матері під час виношування малюка піддається дуже серйозним навантаженням, і важливо, щоб жінка була до цього готова. Отримати ж необхідні вам вітаміни та інші корисні речовини з продуктів харчування в такій кількості, щоб їх було достатнім для благополучного перебігу вагітності, практично неможливо. Саме тому доцільним стає використання спеціальних полівітамінних комплексів.

The Four Food Groups

Які саме вітаміни приймати при плануванні зачаття

Якщо перераховувати всі вітаміни, необхідні організму жінки, яка бажає завагітніти, то повний список буде виглядати наступним чином:

1. Фолієва кислота (В9). Від неї безпосередньо залежить процес формування плаценти, а також розвиток нервової трубки плода. Речовина міститься в зелених овочах, в зелені, в рисі, в гречці, в моркві, сої, яловичій печінці та інших продуктах. Але найпростіше забезпечити організм фолієвою кислотою, звичайно, за рахунок спеціальних фармакологічних препаратів — вони містять в собі великі дози речовини і краще засвоюються.

2. Ретинол (вітамін А). Його також можна знайти в зелені, а крім того, ретинол міститься в яйцях, печінки, сирі, червоно-жовтих фруктах. Лікарі рекомендують отримувати його з їжі або приймати у складі полівітамінних комплексів, але не індивідуально, оскільки у великій кількості ретинол може бути навіть небезпечний для майбутньої мами.

3. Вітаміни В1 і В2. Ці речовини необхідні для ефективного розвитку нервової системи дитини (В1) і для формування опорно-рухового апарату (В2). Причому перший з них можна знайти в бобових, в абрикосах, в буряках і капусті, а другий — в яйцях, молоці, листових овочах, шипшині. Але доцільніше, звичайно, приймати такі вітаміни в складі збалансованих комплексів.

4. Піридоксин (В6). Без цієї речовини не обходиться синтез амінокислот, з яких складаються білки. Крім того, він бере участь у процесі кровотворення. Причому ви можете отримувати піридоксин і з продуктів харчування — тільки пам’ятайте, що кофеїн, алкогольні напої і куріння приводять до виведення вітаміну В6 з організму.

5. Вітамін Е. Речовина сприяє зміцненню клітинних стінок, допомагає організму боротися із запальними процесами. Від нього безпосередньо залежить здоров’я плаценти та особливості формування дихальної системи майбутньої дитини. Причому отримати необхідну кількість даної речовини безпосередньо з продуктів харчування неможливо — його доведеться приймати додатково.

6. Вітаміни С і D. Перший підвищує імунітет, допомагає організму боротися з інфекціями і запаленнями, а знайти його можна в цитрусових та інших фруктах і в зелені. Другий зміцнює нігті і зуби жінки, а також сприяє формуванню скелета дитини, і міститься він в яйцях, грибах, жирній морській рибі.

Коли почати вітамінотерапію?

Ми вже розібралися, які речовини необхідні жінці, яка мріє завагітніти. А тепер потрібно зазначити, що почати приймати їх бажано десь за півроку до зачаття. Адже всі розглянуті речовини мають властивість накопичуватися в організмі, і важливо, щоб уже в перші дні вагітності жінка не відчувала в них недоліку. Причому вибрати, в якому саме вигляді ви будете отримувати вітаміни, повинен фахівець. А жінці достатньо дотримуватися його рекомендації і не перевищувати дозу.

До речі, для підвищення якості сперми, чоловік також повинен отримувати певну кількість вітамінів. Причому для представників сильної статі найбільш значущими є фолієва кислота, вітаміни Е і С. А також їм бажано приймати спеціальні комплекси, що містять у своєму складі цинк і селен. Причому підготовку до зачаття обоє батьків повинні почати в один час.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут