додому Вагітність і діти

Через скільки днів тест покаже вагітність?

Бажання зачати дитинку призводить до нетерпіння дізнатися: сталося чи ні? Про небажану вагітність також краще знати відразу. Найточнішим аналізом є здача крові на гормон ХГЧ (хоріонічний гонадотропін людини). Проте вже давно існують тести, які дозволяють визначити зачаття в домашніх умовах. Їх купують в аптеках, рецепт для них не потрібно. Якщо знати, через скільки днів тест покаже вагітність, можна без помилкових результатів зробити собі діагностику. Таким чином, тест можна купити заздалегідь, але скористатися ним краще після певного терміну.

Pregnancy Test

Як працює тест?

Вузька картонна смужка просякнута спеціальним реагентом. На неї нанесені 2 лінії, які не видимі оку, поки вона суха. Для аналізу смужку опускають в ємність з сечею, потім кладуть горизонтально. Картон намокає, реагент вступає в реакцію з ХГЧ, і червоним кольором проявляються обидві лінії. Це означає, що вагітність присутня. Якщо зачаття не відбулося, гормону ХГЧ в складі сечі немає. Тоді проявиться лише 1 лінія.

Якщо знати, з якого терміну тест визначає вагітність точно, можна з першого разу дізнатися результат. Гормон ХГЛ виробляється, коли плодове яйце прикріплюється до стінки матки. Його концентрація збільшується вдвічі кожні 2 дні. Смужка, просочена реагентом, покаже результат по сечі вже з 1-го дня затримки. У крові він діагностується раніше, вже через 10 днів після запліднення.

Найточніший результат

Слід зазначити, що ці терміни у кожної жінки відрізняються. Тест може показати правильну відповідь за 2 дні до передбачуваної менструації у одних жінок, і лише на 2-й день затримки — в інших. Найнадійніший термін, коли можна зробити тест на вагітність, становить 10 днів затримки. До цього моменту концентрація гормону досягає високого рівня і в сечі, і в крові. Якщо на цьому терміні виявляється лише одна червона лінія, зачаття точно немає. Якщо ліній 2 — Ви точно вагітні.

Звичайно, чекати так довго важко, і майбутні матусі поспішають перевірити себе ще до передбачуваних місячних. Це можна робити лише для себе, в консультації позитивний результат по сечі на такому терміні лікар не прийме. Треба буде здавати кров або чекати ще кілька днів.

Коли відбувається зачаття?

Якщо вагітність для Вас бажана, слід враховувати, через скільки днів відбувається зачаття після початку менструації. Стандартно цей термін триває тиждень. Настає він на 12-14-й день циклу, а закінчується на 17-19-й день циклу. Однак запліднення не завжди відбувається саме в ці дні. Тут основну роль відіграють такі чинники:

  • спосіб життя
  • місячний цикл
  • індивідуальні особливості

Який тест купити?

Тести мають різну вартість і зовнішній вигляд. Одні з них виглядають у вигляді картонної смужки без упаковки, інші укладені в пластиковий контейнер. Є варіанти двох смужок в одному контейнері, що дозволяє зробити повторний аналіз без покупки іншого приладу. Вартість залежить від упаковки, дизайну, наявності додаткових функцій і країни-виробника. Проте всі вони працюють на основі одного алгоритму: реагент проявляє активність на гормон ХГЧ. Саме тому результат не залежить від того, наскільки дорогий прилад Ви купили. Від цього залежить лише комфорт проведення аналізу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут