додому Вагітність і діти

Молочниця в роті у дитини: симптоми, лікування

Сучасна медицина зробила крок далеко вперед. Запобігти сьогодні появі і розвитку багатьох захворювань, навіть тих, які раніше взагалі вважалися невиліковними можна шляхом вакцинації. Однак, досі вчені уми не придумали ефективного методу профілактики появи молочниці у дітей. Це малоприємне захворювання передається дитині від матері під час появи його на світло, в той момент, коли малюк проходить через родові шляхи. Причиною появи молочниці є гриби роду Candida.

26-02-15-foto-700x438-1

Чим лікувати молочницю в роті у дитини?

Цим питанням задається практично кожна мама. Однак, далеко не всі з них поспішають з проблемою в лікарню, вважаючи за краще лікувати свого малюка самостійно за допомогою народних засобів. Безумовно, в деяких випадках результати самостійного лікування виявляються досить дієвими. Однак, щоб уникнути рецидиву та ускладнень слід все ж за допомогою звертатися до фахівця з медичною освітою.

Молочниця у дітей — симптоми

Кандидоз у роті у немовлят явище дуже поширене. Медична статистика не володіє точними даними щодо процентного співвідношення здорових малюків і тих, хто потерпає від молочниці. Далеко не всі батьки звертаються за допомогою у вирішенні даної проблеми в медичні установи, попросту не помічаючи її. Однак, щоб уникнути появи малоприємних наслідків лікарі рекомендують періодично оглядати ротову порожнину малюка.

Основні симптоми молочниці у ротовій порожнині:

  • білий наліт на яснах, небі, язику і внутрішніх сторонах щік;
  • загальне нездужання, примхливість;
  • зрідка можливе підвищення температури тіла;

При прогресуванні захворювання білі крупинки сирної консистенції скупчуються в куточках губ у дитини. Досить часто мами приймають їх за залишки молочної їжі.

Як лікувати молочницю у дітей?

Найбільш простим і нешкідливим народним методом лікування кандидозу в роті у новонародженого малюка є содовий розчин. Для приготування потрібно розчинити 1 чайну ложку соди в склянці води (вода повинна бути теплою). Далі, за допомогою марлевого тампона, змоченого в отриманому розчині необхідно протирати небо, ясна і внутрішні сторони щічок дитини. Процедуру рекомендується після кожного годування повторювати.

Традиційна медицина в питанні лікування кандидозу ротової порожнини у немовлят геть відкидає народні методи. Це цілком зрозуміло, тому що деякі з них дійсно можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

Справа в тому, що молочниця є захворюванням грибковим, а це означає, що усунення слідства, — в даному випадку білого нальоту в ротовій порожнині ви не позбудитися від причини хвороби. Хвороботворні гриби по колишньому будуть присутні і розмножуватися на слизовій оболонці рота, заподіюючи дискомфорт малюкові і зайві клопоти батькам. Потрібно терміново звернутися за допомогою до лікаря, на предмет призначення правильного лікування з урахуванням маси тіла та віку дитини.

Для лікування кандидозу медики найчастіше рекомендують використовувати такі засоби: клотримазол, флюконазол. Однак, перш ніж відправлятися в найближчу аптеку, неодмінно проконсультуйтеся з лікарем!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут