додому Вагітність і діти

Вітамін D не корисний при вагітності

265

Здоров’я кісток малюка не залежить від рівня вітаміну D в організмі вагітних жінок. Про це повідомили дослідники з Брістольського університету у Великобританії.

Однією з рекомендацій національної служби охорони здоров’я Великобританії (NHS), для вагітних і годуючих жінок є щоденний прийом 10 мкг добавок вітаміну D, так як, на думку експертів, це зміцнює кістки дитини. Однак Деббі Лолор, автор дослідження, стверджує, що “немає очевидних доказів необхідності прийому цих добавок”.

Дослідження передбачало спостереження британських вчених за 3 960 вагітними. На всіх етапах вагітності фахівці визначали рівень вітаміну D в крові учасниць. Вони також вимірювали щільність кісток і вивчали вміст кісткового матеріалу дітей, коли їм виповнилося 9 років. Низький рівень вітаміну D, за словами експертів, відзначався у власниць темної шкіри і у жінок, які курили під час вагітності. Тим часом, істотного зв’язку між рівнем вітаміну D в організмі матерів і вмістом кісткового матеріалу у дітей встановлено не було.

Тоні Falconer, президент Королівського коледжу акушерів і гінекологів, у свою чергу стверджує, що жінки, які страждають ожирінням або рідко бувають схильні до дії сонячних променів, відрізняються низькою концентрацією вітаміну D в крові, тому їм рекомендується приймати добавки, з метою запобігти неправильне формування кісткової системи у дитини, а також уникнути розвитку таких кісткових захворювань, як, наприклад, рахіт і остеопороз у старшому віці.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут