додому Краса і здоров'я

Вчені: стрес може бути корисний для мозку

Нове дослідження показало, що у людей, які будь-коли піддавалися стресу, бувають нижчі результати когнітивних тестів. Вони рідше відчувають позитивні емоції або отримують моральну підтримку.

Photo by Sydney Sims on Unsplash

Більше 75% дорослих жителів США часто стикаються зі стресом. Нещодавно проведене дослідження Американської психологічної асоціації показало, що майже 78% дорослих американців відчувають сильний стрес через пандемію коронавірусу. Наш організм пристосований до того, щоб справлятися з невеликими періодами стресу. Але хронічний стрес спричиняє безліч негативних наслідків для здоров’я від головного болю до інфарктів та інсультів.

Вчені з Університету Пенсільванії вирішили з’ясувати, наскільки небезпечний для людей незначний стрес. Для цього вони залучили до експериментів тих, хто пишається тим, що взагалі ніколи не відчував стресу. І результати цього дослідження, опубліковані в журналі Emotion, виявилися досить несподіваними.

Спочатку з’ясувалося, що люди, які ніколи не відчували стресу, частіше мають гарний настрій і рідше схильні до хронічних хвороб. Але вони ж демонструють і більш низькі результати в когнітивних тестах. Нарешті, у цих людей менше шансів випробувати позитивні події, надати або отримати емоційну підтримку, ніж у тих, хто стрес переніс. Отже, стрес все-таки може грати позитивну роль в деяких елементах нашого здоров’я і благополуччя.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут