додому Дієти і харчування

Вчені довели, що рафіновані вуглеводи здатні робити пам’ять гіршою

18

Щоб зберегти свою пам’ять гарною, краще не вживати рафіновані вуглеводи.

Лабораторне дослідження, яке було проведене фахівцями з Університету Огайо, показало, що вживання оброблених продуктів, які містять підвищений вміст рафінованих вуглеводів, здатне викликати порушення пам’яті у гризунів похилого віку. Інформацією поділилося видання Brain Behavior and immunity.

За даними вчених, ця їжа змогла спровокувати запалення, що призвело до збільшення активності генів у гіпокампі і мигдалині тварин. Введення у раціон старих щурів докозагексаєнової кислоти змогло знизити активність генів.

Найбільш високий вміст рафінованих вуглеводів (білого цукру і крохмалю) містять відомі багатьом продукти — борошняні десерти, газовані води, цукерки та ін. Щоб уникнути негативних наслідків від вживання даних продуктів, фахівці ВООЗ рекомендують з’їдати не більше за 50 г продуктів з даної категорії на день.

Ці дані отримані на підставі проведених досліджень з гризунами у віці трьох місяців і двох років. Потім ці гризуни були розділені на три групи. Одну групу гризунів годували звичайною їжею, іншу — з додаванням рафінованого цукру, третю — цукровою сумішшю у поєднанні з докозагексаєновою кислотою. Через місяць усім щурам була проведена перевірка пам’яті на страх.

Дослідження показало, що реакція старих щурів, які харчувалися рафінованими вуглеводами, була у кілька разів повільнішою, ніж у тварин з інших груп. Крім цього, дана категорія гризунів показала схильність до розвитку ожиріння. Перевірка РНК мозку щурів з першої групи показала збільшення рівня запалення з підвищеною активністю генів, які пов’язані з пам’яттю.

Джерело

попередня статтяЧим небезпечне надмірне споживання білка та ознаки його надлишку
наступна статтяCOVID-19 найчастіше вражає ці органи

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут