додому Фітнес і спорт

Вправи для талії: крок до досконалого тіла

2492

Струнка фігура і тонка талія – ??мрія кожної жінки. І як би не мінялися з часом ідеали жіночої красоти, тонка талія завжди була предметом особливої ??гордості. Але не завжди ідеальна фігура дається природою. Навпаки, це величезна робота, що складається з правильно підібраних вправ, косметичних засобів і, звичайно, настрою. Так, і вправи для талії частина великої справи, яке допоможе зробити силует найбільш гнучким і привабливим.

Woman measuring perfect shape of beautiful hips.

Трохи про фізіологію

Талія – ??найбільш вузька ділянка тіла, що знаходиться між пупком і нижніми ребрами. Її вигляд залежить від стану ряду м’язів: прямих, поперечних, косих внутрішніх і косих зовнішніх.

Відповідно, і основний упор потрібно робити на вправи, що сприяють зміцненню даних груп м’язів, оскільки відсутність талії або мала її вираженість прямо пов’язана з їх слабкістю. Але й тут варто врахувати деякі нюанси:

 • Багато що залежить від розміру жирового прошарку: чим він більший, тим більше часу буде потрібно для досягнення результату;
 • Основна запорука успіху – систематичність. Тільки при регулярних фізичних заняттях може бути досягнутий результат;
 • Жир не спалюється локально. Тільки при комплексних вправах і щоденних кардіотренуваннях можна прийти до бажаного результату. При цьому вправи для тонкої талії повинні виконуватися особливо ретельно;
 • І, звичайно, немає ніякого сенсу в фізичних вправах, якщо харчування залишається неправильним. Ніякі вправи для талі живота не допоможуть, якщо об’їдатися пиріжками. У раціоні повинно бути більше білкової і рослинної їжі, і якомога менше вуглеводів. Вживання напівфабрикатів і зовсім неприпустимо не тільки для тих, хто береже свою талію, але і для всіх, що турбуються про своє здоров’я.

Ідеальним варіантом для створення тонкої талії стане відвідування спортивного залу, де тренер складе індивідуальну програму тренування.

Але не завжди це можливо в силу тих чи інших причин. Відмінною альтернативою занять у залі можуть стати домашні тренування. Слідуючи основним принципам, нескладно скласти приблизний план занять, що наближує талію до ідеальних параметрів.

Домашній фітнес: вправи для зменшення талії

Щоб талія була тонкою, а живіт підтягнутим, в першу чергу варто приділити увагу вправам, що сприяють зміцненню прямих і косих м’язів живота. Цьому сприяють різні нахили і скручування з положення стоячи.

 1. Нахили. Одна рука тягнеться в сторону, інша нерухома на талії. Вправа робиться на кожну сторону не менше десяти разів. Воно не тільки зміцнює косі м’язи живота, але і допомагає позбавитися від жиру на боках;
 2. Повороти. Одну руку зігнути в лікті, іншу витягнути вперед. Повертатися потрібно в бік зігнутої руки десять – дванадцять разів, потім в напрямку протилежної руки;
 3. Млин. Прямими руками доторкатися до протилежних прямих ніг. Потрібно зробити близько двадцяти рухів.

Виконувати вправи для осикою талії можна також сидячи і лежачи:

 1. Сидячи на будь-якій поверхні (стілець, диван, лава), потрібно підтягувати до себе витягнуті ноги і завмирати на кілька секунд. Повторювати десять – дванадцять разів;
 2. Повертати витягнуті ноги в різні боки, потім підтягувати до грудей і знову витягнути. Десяти-дванадцяти повторів буде достатньо.

Для наступних вправ потрібно прийняти горизонтальне положення:

 1. Лежачи на боці робити підйоми ніг по черзі, а потім обидві разом. За десять разів на кожне положення;
 2. Скручування. Ліктями по черзі тягнутися до колін. Виконується двадцять разів;
 3. Відома з дитинства вправа «велосипед» буде також корисно для створення міцних м’язів преса і красивої талії.

Пресс и талия

Дуже корисними для спалювання жиру в районі живота і боків, а значить, і для створення тонкої талії, будуть статичні вправи, при яких не відбувається руху, але працюють м’язи:

 1. Планка. Впертися ліктями в підлогу, повністю випрямивши тіло і затриматися в такому положенні на максимально можливу кількість часу, намагаючись його кожного разу збільшувати;
 2. Бічний місток. Спираючись на зігнуту руку, перебуваючи в бічному положенні, випрямити тіло. Час проведення – максимально можливе. Рекомендується починати з тридцяти секунд;
 3. Лягти на підлогу, відірвати плечі від підлоги і затриматися в цьому положенні. При цьому можна або підняти ноги зігнуті в колінах і теж затримати, або розводити руки в сторони.

Спортивні снаряди – допомога стрункій талії

Не варто недооцінювати спортивні снаряди, що допомагають зробити талію тонкою і красивою. Найвідоміший снаряд – це, звичайно ж, хула-хуп. Хула-хуп (обруч) допомагає у формуванні тонкої талії, його можна використовувати як після інтенсивного тренування, так і замість нього. Чи варто говорити, що використовуючи все в комплексі, результат буде швидший і помітніший. Може бути декількох видів: легкий, обважений і масажний. Нерідко обруч має додаткові корисні функції, наприклад, лічильник калорій або розбірну конструкцію. Хула-хуп рекомендується крутити не менше десяти-п’ятнадцяти хвилин в день в обидві сторони, для рівномірного розподілу навантаження.

Фітбол – хороший помічник для домашньої аеробіки і не тільки. Головне, що цей м’яч не має жодних протипоказань для занять на ньому. Дозволяє в числі іншого виконувати вправи для талії і боків. Існує маса варіантів таких вправ.

Диск здоров’я (твіст-диск) зручний тим, що практично не займає місця, а значить, і займатися на ньому можна де завгодно. При цьому диск дуже ефективний, так як задіє косі м’язи живота, що сприяють формуванню талії. Також може використовуватися в якості розминки перед основними силовими тренуваннями. Але слід врахувати, що поверхня повинна бути стійкою і неслизькою, хоча в даний час твіст-диски оснащені спеціальною масажною поверхнею, що сприяє масажу стоп під час вправ. Крім того, необхідно обертати тільки нижньою частиною тулуба, а ноги злегка згинати в колінах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут