додому Вагітність і діти

Цинкова мазь при вагітності – особливості використання

3498

Цинкова мазь – це популярний зовнішній засіб, що використовується для захисту шкіри від запалень і роздратування, а також для лікування шкірних захворювань. Вона продається без рецепта і її вважають практично безпечною для людей будь-якого віку і стану здоров’я. Як використовується цинкова мазь при вагітності?

20-01-15-foto-700x468-1

Цинкова мазь і вагітність

Діючим компонентом цинкової мазі є оксид цинку – речовина, назва якої знайома всім, хто хоч раз читав склад свого сонцезахисного крему або лосьйону. Його концентрація в сонцезахисних засобах зазвичай становить від 5 до 10%, а в цинковій мазі – від 10 до 40%. Навіть у такій кількості оксид цинку абсолютно безпечний для вагітної жінки. Він не робить впливу на перебіг вагітності і розвиток плоду, а також не потрапляє в грудне молоко.

Вважається, що оксид цинку впливає лише на поверхню шкіри, не проникаючи в її глибокі шари і, тим більше, в кровотік.

Оксид цинку є небезпечним для осіб тільки при ковтанні і вдиханні. Ймовірність вдихання оксиду цинку для вагітної жінки практично відсутня (з таким ризиком стикаються лише зварювальники та інші люди, що працюють з металами – і то в разі, якщо вони не дотримуються техніки безпеки), і випадково проковтнути цинкову мазь теж вельми складно.

У ході експериментів при пероральному прийомі великих доз оксиду цинку (100-200 мг на один кілограм маси тіла) у вагітних лабораторних щурів плід або гинув, або народжувалися дитинчата з аномально низькою вагою. Крім цього, вдихання і ковтання оксиду цинку призводить до отруєння, ознаками якого є сильне потовиділення, кашель, м’язова слабкість, головний біль, озноб, біль у м’язах і суглобах, утруднене дихання.

Однак цинкова мазь при вагітності абсолютно безпечна, якщо використовувати її правильно, а для цього достатньо уникати її потрапляння в рот і очі, а також не наносити її на відкриті рани.

Вагітні жінки часто використовують цинкову мазь для лікування мелазми – гіперпігментації шкіри, яку пов’язують з підвищенням рівня певних гормонів під час вагітності. Її також можна застосовувати для лікування акне – на відміну від різних засобів, що містять антибіотики і ретиноїди, від використання яких вагітним краще утриматися.

Цинкова мазь – застосування у дітей

Різні засоби, що містять оксид цинку, найчастіше – присипки та мазі – широко використовуються для лікування і профілактики попрілостей.

Попрілості – ділянки почервоніння і роздратування шкіри, іноді невеликі, а іноді дуже великі – з’являються через тривалий вплив вологи на шкіру. Навіть під найкращими підгузниками шкіра дитини не залишається абсолютно сухою і поступово волога, тепло, а також тертя підгузників про шкіру, призводять до утворення попрілостей.

Щоб запобігти попрілостям, найкраще підходить цинкова мазь для немовлят з невеликою концентрацією оксиду цинку (до 20%). Для їх лікування використовує засоби, що містять до 40% оксиду цинку. Як правило, батьки купують і використовують цинкові мазі без консультації з лікарем, але якщо ви сумніваєтеся, що почервоніння на шкірі у малюка – це попрілість, варто порадитися з фахівцем.

При лікуванні попрілостей цинкова мазь для новонароджених і дітей молодшого віку зазвичай використовується чотири-п’ять разів на день або навіть частіше; її наносять кожен раз, коли змінюють підгузник.

Перш ніж нанести мазь, вимийте уражені ділянки з милом водою, просушіть їх рушником або м’якими паперовими серветками. Продовжуйте використовувати мазь таким чином, поки попрілості не зникнуть. Пам’ятайте, що ефективність лікування буде сумнівною, якщо ви міняєте підгузки недостатньо часто.

Для профілактики попрілостей в більшості випадків буває досить наносити мазь один раз в день.

Не залишайте відкриті тюбики чи баночки з цинковою маззю поруч з дитиною – як ми вже говорили, при ковтанні оксид цинку вельми небезпечний.

Цинкова мазь для дітей та вагітних – запобіжні заходи побічні ефекти

В цілому, цинкова мазь – безпечний засіб для вагітних жінок і маленьких дітей. Проте, перш ніж починати користуватися маззю, вагітній жінці рекомендується порадитися з лікарем, особливо якщо вона вже використовує якісь лікувальні мазі, гелі або лосьйони.

Необхідно пам’ятати, що за допомогою цинкової мазі не можна вилікувати бактеріальні та грибкові інфекції, ознаки яких іноді бувають з схожі з симптомами попрілостей. Якщо почервоніння на шкірі через кілька днів після початку використання мазі з оксидом цинку не зменшується, потрібно показати дитину лікарю. Не виключено, що для лікування потрібні антибіотики або протигрибкові препарати для зовнішнього застосування.

Якщо у людини алергія на будь-які інгредієнти цинкової мазі, її використання може призвести до виникнення таких симптомів, як кропив’янка, свербіж, подразнення шкіри. Припиніть використовувати мазь, якщо ви помітили які-небудь з цих ознак.

У випадку, якщо у дитини алергія на допоміжні інгредієнти мазі, купіть цинковий крем для дітей, в який, крім оксиду цинку, входять натуральні компоненти, такі як органічна соняшникова олія, бджолиний віск, екстракт календули, і так далі.

Додати коментар