додому Фітнес і спорт

Скільки калорій спалюється під час їзди на велосипеді

Давно відомо, що велосипед може приносити не лише задоволення, а й велику користь. Регулярні поїздки на цьому виді транспорту допомагають активно спалювати калорії і зміцнювати мускулатуру спини і ніг. Крім того, такі тренування завжди проходять на відкритому повітрі, що також дуже благотворно позначається на організмі.

Woman riding bicycle with her legs in the air

Трохи про переваги їзди на велосипеді

Користь від подібних фізичних навантажень полягає в наступному:

 • велосипед сприяє інтенсивному спалюванню калорій;
 • тренує практично всі наші м’язи;
 • усуває прояви целюліту і жирових відкладень, особливо в області талії і стегон;
 • сприяє тренуванню правильного дихання;
 • нормалізує процеси метаболізму;
 • покращує координацію і роботу серцево-судинної системи.

Скільки калорій спалюється при їзді на велосипеді

Складно дати конкретну відповідь на це питання, оскільки кількість енергії, що витрачається в чому залежить від різноманітних чинників:

 • тривалості тренування;
 • рельєфу місцевості;
 • якості дорожнього покриття;
 • моделі і ваги транспортного засобу;
 • швидкості їзди;
 • тиску в шинах.

Наведемо приблизні цифри витрати калорій, які можуть бути витрачені під час велопоїздки:

Людина вагою близько 70 кг за 60 хвилин тренування може спалити приблизно 280 Ккал. Це стосується поїздки на транспортному засобі дорожнього типу по відносно рівній місцевості.
Велосипедист того ж ваги за одну годинну велопрогулянку на гірському велосипеді по горбистій місцевості може витратити приблизно 420 Ккал.
Їзда з елементами спортивного тренування дозволить спалити до 570 Ккал за 60 хвилин.
Шосейні велогонки змушують своїх учасників витрачати не менше 700 Ккал енергії на годину.
Змагання на гірських велосипедах вимагають багато сил, спортсмени, що беруть участь в них, витрачають 1100-1200 Ккал на годину.

Витрата калорій для новачків

Якщо ви хочете використовувати велосипед з метою схуднення, не варто відразу ж вичавлювати з себе всі соки. Інтенсивна годинна їзда не тільки не піде вам на користь, але може і нашкодити. Тому, приступаючи до тренувань, починайте з невеликих поїздок тривалістю близько 15 хвилин в спокійному темпі і по досить рівній місцевості. В даному випадку ви зможете витратити не менше 80 Ккал, але пам’ятайте, що кращі результати чекають вас попереду.

Через пару тижнів, досить натренувавшись, ви зможете збільшити тривалість поїздок до півгодини. Інтенсивність обертання педалей також можна наростити. Займаючись в такому темпі, ви будете втрачати по 130-150 Ккал за один раз. Ще через якийсь час поїздки на велосипеді можуть скласти вже 1 або 2 години.

Інтервальний метод тренування

Такий спосіб допоможе вам витрачати велику кількість енергії за досить короткий час. Сенс інтервального методу полягає в тому, що протягом 2 хвилин ви обертаєте педалі повільно, а наступні 30 секунд — дуже швидко. Такий розподіл фізичного навантаження дозволяє спалювати калорії інтенсивніше, завдяки чому ефект від півгодинного тренування буде дорівнює ефекту від двогодинної їзди на велосипеді в звичайному темпі.

До інтервального способу краще переходити в тому випадку, якщо ви вже маєте достатню фізичну підготовку. Тобто, якщо ви здатні протягом 1,5 годин обертати педалі велосипеда, не надто при цьому викладаючись.