додому Краса і здоров'я

Симптоми свинки у дорослих і наступні ускладнення

1058

Паротит або симптоми свинки у дорослих – досить рідкісне захворювання, від якого більшості чоловіків і жінок роблять вакцинацію. Однак деякі дорослі піддаються даному вірусному захворюванню в кінці зими і на початку весни.

Як починається захворювання

Параміксовірус передається повітряним шляхом, вражає носогорло, лімфатичні вузли, кров і, нарешті, привушні залози, викликаючи їх запалення. У дорослих ризик ускладнень набагато більше, ніж у дітей. Вірус може вразити і інші органи, наприклад, яєчка у чоловіків, викликати паротитний орхіт. У жінок свинка може вражати молочні залози і яєчники, мозок і оболонку головного мозку.

Інкубаційний період захворювання триває від 14 до 21 дня. Початок захворювання відзначається підвищенням температури і помірним болем у вухах.

Потім відбувається запалення привушних слинних залоз. Проступає пухлина, яка при натисканні і жуванні призводить до хворобливих відчуттів. Припухлість і чутливість посилюється протягом трьох днів і може поширюватися на всю щелепу аж до шиї. У більшості випадків привушні слинні залози, як справа, так і зліва запалюються. Температура тримається 1-3 дні, але може тривати і до тижня. Припухлість проходить через тиждень.

Ускладнення

Свинка може викликати такі ускладнення:

  • Це може бути менінгеальна реакція з головним болем,
  • Чутливість до світла, ригідність потиличних м’язів.
  • Запалення нервової системи з неврологічними порушеннями, включаючи енцефаліт.
  • Порушення слухового нерва зустрічаються рідко.
  • Рідкісні випадки захворювання підшлункової залози.
  • Паротит характеризується сильними болями у вухах, особливо при промацуванні. Слід зазначити, що в 30-40% випадків свинка у дорослих протікає безсимптомно.

Специфічного лікування свинки не існує. Симптоми можна полегшити завдяки постільному режиму, холодному або гарячому компресу, жарознижуючих і болезаспокійливих засобів. Рекомендуються полоскання солоною водою, м’які продукти і більше рідини. Фруктових соків краще уникати, оскільки вони стимулюють роботу слинних залоз. Отже, посилюється і біль. Якщо немає ускладнень, курс лікування захворювання становить десять днів.

Паротит – це заразна хвороба, яка передається через прямий контакт, повітряним шляхом. Якщо хворий покашляв або чхнув, ці бризки проникають в ніс і рот іншої людини. Свинка може передаватися через слину, поцілунки, напої. Вірус здатний виживати на поверхнях. Досить доторкнутися до поверхні, а потім доторкнутися до носа або рота.

Свинка може призвести до ускладнень. Як правило, у чоловіків це орхіт, тобто запалення яєчок, який може стати причиною безпліддя. В даному випадку рекомендується дотримуватися постільного режиму як мінімум протягом одного-двох днів. Крім іншого слід підтримувати яєчка за допомогою пов’язки і пластиру, щоб не погіршити становище.

У жінок паротит може призвести до запалення яєчника, відповідно до безпліддя.

Для профілактики паротиту рекомендується пройти вакцинацію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут