додому Дієти і харчування

Що буде з організмом, якщо не їсти хліб

270

Чи так шкідливий хліб, як усі про це твердять?

Image by Sabine Schulte from Pixabay

Про це ми поговорили з експертом – лікарем-косметологом і масажистом Володимиром Яременком.

Хліб як продукт поєднує у собі клітковину, білок, жири, вуглеводи та вітамінний комплекс. У ньому міститься багато вітамінів групи B, а вони позитивно впливають на роботу серцево-судинної системи, сприяють поліпшенню роботи кишечника.

З хлібом в організм людини надходить безліч мінеральних речовин. Майже всі вітаміни, це стосується і мікроелементів, містяться в оболонці хлібного зерна. Борошно тонкого помелу, яке проходить процедуру обробки, що передбачає звільнення від оболонки, втрачає корисні речовини, тоді як у борошні грубого помелу вони зберігаються. Якщо ви стежите за своєю фігурою, то булочки не той продукт, який повинен бути присутнім на столі, але варто зазначити, що при цьому допускається вживання хліба.

Зменшиться вага тіла

У 100 г хліба міститься в середньому від 250 до 350 ккал. Це невисокий показник, якщо порівнювати з іншими продуктами, при цьому пшеничний хліб з борошна тонкого помелу має високий глікемічний індекс – 85-90. Індекс молочного шоколаду і батончиків із шоколаду дорівнює 70. Індекс житнього хліба – 50-40. Індекс від 70 прийнято вважати високим, а менше 55 — низьким.

Вживання білого хліба призводить до підвищення рівня інсуліну: спостерігає зростання цукру в крові, після цього він різко падає і організм починає відчувати голод. Таким чином, хліб із борошна тонкого помелу має непрямий вплив на збільшення ваги за рахунок стимулювання апетиту. Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, краще відмовитися від білого хліба. Хороша альтернатива – це хліб з борошна грубого помелу, в ньому міститься багато клітковини.

Шкіра стане чистіше і свіжіше

Ті продукти, які ми їмо, дуже впливають на стан шкірних покривів. Результатом неправильного харчування можуть стати висипання. Пшенична клейковина, що міститься в білому хлібі, провокує виникнення прищів і вугрів – це реакція організму на цей елемент. Організм не може вивести її, тому вона залишається на стінках кишківника. Висипання з’являються на обличчі, тому якщо ви спостерігаєте у себе прищі чи вугри, зверніть увагу на раціон харчування. Відмова від білого хліба може стати першим кроком до звільнення від висипань.

Нервова система стане вразливою

100 грам хліба з борошна грубого помелу містить половину від денної норми вітаміну B1. Дефіцит вітаміну призводить до того, що людина стає дратівливою, знижується її працездатність, з’являється слабкість у м’язах. У складі хліба представлені й інші вітаміни, один з них – це PP (ніацин), який відповідає за роботу мозку, і вітамін B2, його дефіцит призводить до безсоння.

Білий хліб – це швидкі вуглеводи, вони дають організму енергію. Якщо займаєтеся фізичними навантаженнями, то невеликий шматочок білого хліба перед тренуванням дозволить зарядити організм.

У хлібі з борошна грубого помелу міститься вітамін B9 (фолієва кислота) – незамінний елемент для нормальної роботи імунної системи. Вона впливає на нервову систему, на процес відновлення клітин в організмі та на загальний рівень енергії.

Марина Виноградова

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяМінерал, який підвищує ризик розвитку раку
наступна стаття7 корисних сніданків на кожен день

Додати коментар