додому Краса і здоров'я

Чому мерзнуть ноги?

1838

Чому мерзнуть ноги? Причиною цього достатньо поширеного симптому є порушення капілярного кровообігу. А ось що стало причиною порушення кровообігу, можна сказати тільки після проведеного обстеження. Таких причин може бути багато.

мерзнуть ноги

Чому найчастіше мерзнуть саме ноги?

Справа в тому, що ноги – це найбільш віддалена частина тіла, куди кров може доставлятися із запізненням навіть при незначних порушеннях кровообігу. Крім того, мерзнуть в основному стопи ніг, на яких не так багато м’язів і підшкірно-жирової клітковини, тому кровоносні судини знаходяться близько до поверхні і можуть реагувати на найменші зміни температури, особливо, якщо людина не загартована.

Велике значення має також стан центральної нервової системи, адже саме нерви змушують скорочуватися гладку мускулатуру кровоносних судин. У деяких людей найменші нервово-психічні перевантаження і стреси викликають спазми кровоносних судин. Такий стан називається вегето-судинна дистонія.

Має значення і різні гормональні розлади, так ноги можуть мерзнути на тлі дисбалансу статевих гормонів в підлітковому віці і під час клімаксу, при недостатній функції щитовидної залізи.

Дізнайтесь більше:

Ноги можуть постійно мерзнути при залізодефіцитній анемії, що супроводжується нестачею гемоглобіну, який доставляє до тканин кисень. Порушення харчування тканин буде супроводжуватися похолоданням кінцівок (ніг і рук).

Причиною порушення живлення тканин може бути також венозна недостатність, яка призводить до різкого розширення вен, венозного застою і порушення капілярного кровообігу.

Ще однією причиною, чому мерзнуть ноги, є різні неврологічні розлади у вигляді парезів та паралічів, наприклад, на тлі повної відсутності рухів в скелетних м’язах.

Облітеруючий ендартеріїт та облітеруючий атеросклероз

Облітеруючий ендартеріїт – це запалення стінок дрібних артерій нижніх кінцівок, яке поступово призводить до повного закриття (облітерації) їх просвіту. Причини цього захворювання точно не відомі, але більшість фахівців пов’язують його з аутоімунними процесами в організмі, тобто з алергією на власні тканини. Провокуючими факторами у розвитку облітеруючого ендартеріїту є куріння (головний фактор), зловживання алкоголем, систематичне переохолодження кінцівок, тривалі стреси, носіння незручного взуття.

Першими ознаками облітеруючого ендартеріїту є тяжкість і відчуття холоду в ногах.

Потім з’являється кульгавість – людина не може тривало ходити – у неї з’являються сильні болі в м’язах. Після невеликого відпочинку вона може йти, але потім все повторюється. Поява цього симптому пов’язано з тим, що при ходьбі м’язам потрібно більше кисню і при його відсутності вони починають страждати, що і проявляється у вигляді болю. Підсумком облітеруючого ендартеріїту може бути повне відмирання тканин, розвиток гангрени з подальшою ампутацією ураженої кінцівки.

При облітеруючому атеросклерозі також звужується просвіт дрібних артерій нижніх кінцівок, але не за рахунок запалення їх стінок, а за рахунок відкладення на них атеросклеротичних бляшок.

Що робити, якщо постійно мерзнуть ноги?

Потрібно з’ясувати, чому відбувається замерзання, так як загальних рекомендацій щодо усунення цього явища не існує. Так, якщо причиною похолодання кінцівок, є вегето-судинна дистонія, потрібно зміцнювати нервову систему і тренувати судини чергуванням гарячих і холодних ножних ванн. Але якщо є венознанедостатність, такі процедури можуть завдати шкоди – тут потрібно зовсім інше лікування.

Додати коментар