додому Дім і затишок

Перевірені поради для покращення схожості та росту насіння перцю

80

Якщо у вас є проблеми з насінням перцю, яке проростає повільно або не проростає взагалі, ці поради від експертів для вас. Дотримуючись цих перевірених часом методів, ви зможете забезпечити швидке проростання і здоровий розвиток вашої розсади перцю аж до моменту висадки. Крім того, дізнайтеся, як виростити міцний перець без необхідності пересадки.

by @vecstock

Початок проростання

Останніми роками спостерігається зниження схожості насіння перцю. Щоб протистояти цьому, ініціювання процесу проростання вручну може суттєво змінити ситуацію. Почніть з того, що загорніть насіння в тканину і помістіть його в склянку з теплою водою, але не гарячою, щоб не пошкодити насіння. Додайте у воду дві краплі натуральних біостимуляторів, таких як Циркон або Епін на кожні 100 мл. Ці добавки сприяють швидкому проростанню, не пошкоджуючи насіння.

Після замочування на дві години відіжміть тканину і покладіть її в поліетиленовий пакет, а потім загорніть у рушник для ізоляції. Розміщення пакета на теплій поверхні, наприклад, над батареєю, створює ідеальне середовище для проростання насіння, яке зазвичай відбувається протягом двох-трьох днів. Спостерігайте щодня і приступайте до посадки, як тільки з’являться паростки.

Підготовка ідеального ґрунту

Наявні у продажу ґрунти часто не відповідають специфічним потребам рослин перцю, що може перешкоджати росту та життєздатності насіння. Приготувати власну ґрунтову суміш дуже просто, і вона гарантує, що ваша розсада отримає найкращий старт. Змішайте 100 мл піску з 1 л будь-якого готового ґрунту, потім додайте 200 мл вермикуліту, щоб суміш була легкою та аерованою. Для поживних речовин додайте трохи більше півсклянки біогумусу та 80-100 мл золи.

Посадка пророслого насіння

Для тих, хто хоче виростити перець без стресу, пов’язаного з пересадкою, виберіть пластикові стаканчики об’ємом 200-300 мл в якості контейнерів для посадки. Наповніть кожен стаканчик трохи більше ніж наполовину домашньою ґрунтовою сумішшю, а потім змочіть розведеним розчином марганцівки для дезінфекції ґрунту. Після того, як ґрунт висохне, висадіть по одній пророщеній насінині в кожну чашку і злегка засипте ґрунтом. Уникайте додаткового поливу на цьому етапі, щоб запобігти перенасиченню.

Створіть міні-теплицю, накривши кожен стаканчик кришкою або поліетиленовим пакетом, і поставте в найтеплішу частину будинку, прагнучи до затишної температури +25°C. Як тільки з’являться сходи, знизьте температуру до +18°C, щоб запобігти їхньому випріванню. Таке прохолодне середовище сприяє зростанню міцних, сильних саджанців.

Застосовуючи ці прості, але ефективні методи, ви зможете насолоджуватися щедрим урожаєм здорового домашнього перцю. Незалежно від того, досвідчений ви садівник чи новачок, ці поради допоможуть вам впевнено та успішно керувати процесом вирощування перцю.

Додати коментар