додому Поради

Новорічні конкурси для малюків і дітей старшого віку — відео

Наближається найбільш очікуване, найбільш чарівне свято — Новий Рік. І особливо сильно, з найбільшим нетерпінням його чекають, звичайно ж, діти. Адже саме їм найбільш повно розкривається все чудо новорічної казки. А завдання дорослих — створити цю казку для своїх дітей.

Та створити казку — це не тільки нарядити ялинку, купити подарунки і приготувати костюм дитині. Потрібно ще зробити новорічний вечір по-справжньому незабутнім, веселим і смішним. І для цього якнайкраще підійдуть різні ігри, фокуси, завдання та конкурси для дітей на новий рік.

http://youtu.be/tcot4eQqLm8

Конкурси для малюків

Знання, досвід та вміння маленьких дітей обмежені. Вони ще поганенько читають, а то й зовсім цього не вміють, координація та моторика у них розвинена гірше, зате є бажання повеселитися, подуріти і порухатися. З урахуванням цих умов і варто підбирати конкурси для нового року дітям дошкільного та молодшого шкільного віку.

Вибір Діда Мороза та Снігуроньки

Для початку можна запропонувати простий, невигадливий, але при цьому дуже кумедний конкурс-лотерею: вибір Діда Мороза і Снігуроньки. Заздалегідь підготуйте невеликі папірці, можна у формі сніжинок. Їх кількість повинна збігатися з кількістю гостей на святі. На одній з них напишіть «Дід Мороз», на другій «Снігуронька». Решта можна залишити чистими, а можна підписати іменами інших новорічних персонажів: сніговик, сніжинки, зайчики.

Готові папірці акуратно складіть і киньте в невелику ємність, з якої їх зручно буде діставати. Це може бути шапка або капелюх, коробка, красива банка або блюдо. Маленькі гості повинні витягувати ці папірці по одному і дивитися, кому яка роль дісталася.

Обов’язково підготуйте реквізит для двох щасливчиків, які витягнуть ті самі папірці. Оскільки брати участь у цьому будуть і діти і дорослі, не варто готувати шубки чи сукні. Ризикуєте не вгадати з розміром. Нехай це будуть шапки відповідних кольорів, маски, пояси … Загалом, щось, що буде зручно і дорослому і дитині. Для посилення ефекту переможців можна попросити станцювати разом.

Символ року

Слідом можна влаштувати конкурс на кращий символ року. 2015 — рік кози або вівці згідно Східним календарем, кому як більше подобається. Нехай гості змагаються, хто краще покаже одне з цих тварин. Якщо малюки не можуть повторити рухи тварин, а що з козою, що з вівцею — це, і правда, складно, нехай вони бекають або ме-мекають. Ведучому залишиться тільки вибрати кращого і вручити йому дзвіночок.

Хапай-нумо!

Пам’ятаєте стару — добру гру зі стільцями? Можна трохи модернізувати її для новорічного вечора. Поставте в центр залу табуретку або невеликий столик, і розкладіть на ньому новорічні маски, окуляри та інші аксесуари та прикраси. Прикрас повинно бути на одну менше, ніж учасників. В іншому правила ті ж: звучить музика, і діти танцюють, грають, бігають навколо столика. Як тільки музика закінчується, малюки хапають маску або прикраса зі столу і надягають на себе. Хто залишився без аксесуара вибуває, гра триває.

http://youtu.be/tcot4eQqLm8

У сусіда краще

Цікава варіація хороводу для малюків. Діти стають навколо ялинки, і ведучий ставить запитання: «Де у вас ручки?» Діти показують. Потім ведучий запитує: «Гарні вони?», Діти кажуть, що хороші. Тоді ведучий запитує: «А у сусіда?». «А у сусіда краще», — відповідають діти, хапають сусіда за руки і починають водити хоровод. Потім гра повторюється з іншою частиною тіла: носом, вухами, ногами …

Вибираємо ялинку

Ще один відмінний конкурс для малюків — вибір ялинки. Ялинками будуть діти, а хтось із дорослих буде грати Діда Мороза. Спочатку Дід Мороз з дітьми покажуть, якими бувають ялинки. А вони бувають високими (руки піднімаються вгору, дитина підводиться навшпиньки), низькими (руки — максимально вниз, дитина сідає навпочіпки), широкими (руки розводяться в сторони) і вузькими (руки зводяться близько-близько).

Потім Дід Мороз починає ходити серед «ялинок» і говорити, яка ялиночка перед ним, показуючи руками. Наприклад: «Як висока ця ялинка». А дитина, на якого вказує дорослий, повинен показати, яку ялинку побачив Дідусь Мороз. Коли дітки трохи освояться, дорослий починає їх плутати: говорить одне, а руками показує інше. Хто помиляється, повторює рух, замість того, щоб слухати, той вибуває.

Конкурси для дітей старшого віку

Конкурси для нового року дітям страшого віку відкривають куди більший простір для фантазії. Але і вимагають більш серйозного підходу. Таких дітей складніше захопити. Багато чого з того, що приводить у захват малюків, здасться дітям середнього шкільного віку нецікавим.

05-12-14-foto-poradnica600x399-1

Що в чорному ящику

Подарунки люблять усі, сюрпризи теж. Тому приз-сюрприз неодмінно захопить дітей. Візьміть коробку, наприклад, з-під взуття, і покладіть в неї цінний предмет. Поставте цю коробку в центрі залу і запропонуйте дітям вгадати, що в ній. Переможець отримає вміст в подарунок. Діти можуть задавати питання, на які ви повинні відповідати тільки «так» чи «ні».

Букви і слова

Цей конкурс можна провести в двох варіантах. Перший: кожному гостю під тарілку покладіть папірець з буквою. Кожен з них повинен назвати якомога більше новорічних слів на цю букву. Це можуть бути новорічні герої, страви з новорічного столу, атрибутика нового року і взагалі все, що так чи інакше асоціюються з цим святом.

А можна з букв на папірці складати слова. Чим більше, тим краще.

Притягну подарунок

Вам знадобиться дві коробки і кілька предметів для призів. До коробки кріплять стрічку або мотузку, другий її кінець кріпиться до олівця так, щоб стрічку або мотузку можна було накручувати, підтягуючи до себе коробку.

У коробку кладуть призи, олівці вручаються учасникам і ведучий дає старт. Хто раніше притягне до себе коробочку, той і отримає приз з неї.

Особливо весело цей конкурс проходить, якщо змагаються дитина і дорослий. У цьому випадку призи в коробках можуть мати різну вагу: для дитини щось легке, для дорослого, навпаки, важке.

Ліпимо сніговика

Завдання конкурсантів — зліпити сніговика з пластиліну. На перший погляд, конкурс дуже простий. Але не тут-то було. Ліпити належить удвох, сидячи за столом обнявшись. Суть в тому, що один учасник може користуватися тільки правою рукою, другий — тільки лівою. Пластилін перед конкурсом потрібно розім’яти, розм’якшити.

Зріж приз

Досить проста, але кумедна гра. Призи розвішуються на ниточках на різній висоті. Учасникам зав’язують очі і дають в руки ножиці. Їх завдання — зрізати вподобаний (ну або хоч який-небудь) приз.

В якості ускладнення завдання можна запропонувати видати мотузочку з призом в руки людині. У цьому випадку висота призу буде не фіксованою, після зав’язування очей руку з ниткою можна підняти або опустити.

Новорічний персонаж

Заздалегідь підготуйте картки, на яких написані імена новорічних персонажів. Учасники конкурсу по одному беруть ці картки і намагаються показати іншим того персонажа, який їм попався. Показувати можна жестами, пантомімою, мімікою. А от говорити при цьому не можна. Глядачі повинні вгадати, який персонаж мається на увазі. Той хто вгвдав, тягне наступну картку.

http://youtu.be/tcot4eQqLm8

Відгадай- нумо!

Ще один конкурс про новорічних героїв. На цей раз картки з іменами героїв вішають учасникам на спини. Так, щоб ніхто не міг прочитати свою табличку, але бачив чужі таблички. Завдання — вгадати, який персонаж тобі дістався. Можна ставити іншим учасникам питання, на які можна відповісти «так» чи «ні».

Фотопроби

Слово «кастинг» сьогодні знайоме, мабуть, навіть маленьким дітям. Так чому б і не влаштувати на новорічному вечорі фотопроби на роль грізного Лісовика або жадібного Діда Мороза?

І знадобиться вам для цього не так вже й багато: людина з фотоапаратом, гості, бажаючі повеселитися і мінімальний реквізит, що дозволяє вдало доповнити образ, який намагається втілити конкурсант.

Танці з перешкодами

Для цього конкурсу потрібно мотузка і простора кімната. Всі учасники стають біля однієї стіни. Дві людини натягують мотузку на висоті сантиметрів у 20. Включають музику і учасники починають танцювати в бік протилежної стіни. Природно, переступаючи через перешкоду.

На наступний етап гості танцюють у зворотному напрямку, але мотузочку підводять на 10 см. Так продовжується до тих пір, поки учасникам не доведеться стрибати через мотузочку, щоб подолати кімнату. З цього моменту учасники починають вибувати. Виграє найспритніший.

Поетичний гороскоп

Для початку, з’ясуйте, в рік якої тварини народився кожен з гостей. Якщо є повтори, то гості можу об’єднатися в одній команду, а можуть брати участь сольно. Завдання кожного учасника: прочитати невеликий вірш так, як його прочитав би символ його року. Текст бажано для всіх підібрати один.

Поради з проведення конкурсів

Якщо на новий рік у вас вдома збереться компанія, в якій буде велика кількість дітей, частина вечора необхідно присвятити саме їм. Потрібно постаратися зробити свято веселим. Добре, якщо діти будуть приблизно одного віку, але найчастіше, різниця буває досить відчутною. А, значить, потрібно буде постаратися догодити всім.

Бажано, звичайно, не просто придумати конкурси і розставити їх у зручному порядку, а написати святковий сценарій. Це допоможе перетворити свято на справжню казку, де всі конкурси і завдання наближають диво: поява Діда Мороза та Снігуроньки, порятунок звіряток, вручення подарунків …

05-12-14-foto-poradnica600x399-3

Але такими талантами володіють, на жаль, далеко не всі батьки. Тому важливо хоча б правильно підібрати конкурси та грамотно розподілити їх за часом. Перш за все, важливо заздалегідь зорієнтуватися у віці дітей, адже від цього залежатиме, які конкурси будуть доречні. Та й довжина програми теж. Малюки швидко втомлюються, і їм цілком вистачить розважальної програми на 30-40 хвилин. Старшим дітям часу може знадобитися більше.

Не бійтеся залучати до дитячих новорічних конкурсів дорослих. Їм, часом, теж корисно згадати дитинство, трохи подуріти, повеселитися. Та й конкурси в цьому випадку вийдуть значно веселіше. У парних конкурсах кращим варіантом буде об’єднувати в пару дорослого і дитини, особливо якщо дитина маленька.

Віддавайте переваги тим конкурсам, які не вимагають занадто витіюватого реквізиту. До його підготовки цілком можна залучити самих дітей. Нехай вони роблять маски з пап’є-маше, прикрашають коробки для призів, вирізують сніжинки і гірлянди для прикраси ялинки.

Незалежно від віку, всі діти дуже люблять новорічні костюми, і напевно на свято прийдуть в різних образах. Так що закінчити вечір цілком логічно вибором кращого костюма. Однак якщо мова йде про зовсім маленьких дітей, теплі слова краще знайти для кожного, як і невеликий приз.

А для дітей постарше процес можна трохи ускладнити. Нехай вони не тільки надінуть костюм, створять образ, але і захистять його: хоча б ненадовго вживатися в обрану роль, виконають танець, пісню, вірші або розкажуть про своє персонажа що-небудь цікаве.

І нарешті, якщо ви зовсім вже невпевнені в собі, відвідайте магазини, присвячені святам. Там напевно є у продажу спеціальні набори для вечірки на новий рік, в які входить сценарій, весь необхідний реквізит і опис. На кожному наборі стоїть кількість гостей і вік дітей, на який розрахований набір. Але найкращі конкурси для дітей на новий рік — це ті, які придумали люблячі батьки.