додому Новини

Новий медичний клей може врятувати життя людям з кровотечею

344

Щорічно в усьому світі близько 2 мільйонів людей помирають від кровотеч або крововтрати. Більше 30% смертельних випадків при травмах викликані неконтрольованим кровотечею. Дослідники Університету Макгілла створили медичний клей, натхненний природою, який може врятувати життя. Про це повідомляє SCITECHDAILY.

Щоб зупинити кровотечу, лікарі часто натискають на рану і заклеюють її медичним клеєм. Але що відбувається, коли тиск є складним завданням або може погіршити ситуацію? Або поверхня рани занадто кровоточить, щоб використовувати клей? Черпаючи натхнення з природи, дослідники з Університету Макгілла створили медичний клей, який може врятувати життя, за зразком структур, виявлених у морських організмах, таких як мідії та плоскі черви.

“При нанесенні на кровоточиве місце новий клей використовує всмоктування для поглинання крові, очищення поверхні для адгезії і зчеплення з тканиною, забезпечуючи фізичну герметизацію. Весь процес нанесення відбувається швидко і без тиску, що підходить для ситуацій нестисливої кровотечі, які часто небезпечні для життя”, — говорить провідний автор Гуан’ю Бао, який нещодавно закінчив аспірантуру під керівництвом професора Цзянью Лі з факультету машинобудування.

Випробовуючи нову технологію, дослідники виявили, що клей сприяє згортанню крові. Клей також можна видалити, не викликаючи повторного кровотечі, або навіть залишити всередині тіла для вбирання.

Цей матеріал показав набагато кращу безпеку та ефективність контролю кровотечі, ніж інші комерційні продукти. Окрім контролю кровотечі, цей матеріал може одного дня замінити шви рани або доставити ліки для забезпечення терапевтичного ефекту, повідомляється в дослідженні.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар