додому Дім і затишок

Науково доведена користь зеленого чаю для здоров’я

Зелений чай роблять із листя рослини Камелія синезис, як і всі інші негербальні чаї. Однак, на відміну від чорного та улунського чаю, зелений чай менш оброблений, оскільки його готують сухою парою. Вважається, що тонкі методи обробки є однією з причин, чому зелений чай такий багатий на поживні речовини та антиоксиданти — все це може призвести до цілого ряду переваг для здоров’я.

Кладень поживних речовин

Вибираючи зелений чай, ви можете бути задоволені тим, що знаходиться у вашій чашці:

  • Кофеїн, різновид алкалоїду, який може стимулювати дію на нервову систему.
  • Амінокислоти, такі як L-теанін, які можуть допомогти підвищити розумову зосередженість. , зелений чай містить велику кількість сполук, які називаються катехінами. Найбільш помітним катехіном є епігалокатехін-3-галлат (EGCG).

Науково доведена користь зеленого чаю для здоров'я

Допомагає схуднути

Кофеїн, що міститься у зеленому чаї, допомагає придушити апетит та прискорити спалювання калорій за допомогою процесу, що називається термогенезом. Якщо ви думаєте додати зелений чай у свій раціон, щоб схуднути, не чекайте, що це спрацює, якщо ви їсте висококалорійну їжу. Хоча зелений чай має жироспалюючими властивостями, він не спалює достатньо жиру , щоб компенсувати погану дієту, крім того, зусилля щодо зниження ваги за допомогою зеленого чаю можуть бути уповільнені, якщо ви п’єте готовий чай з додаванням підсолоджувачів.

Зменшує симптоми ревматоїдного артриту

Якщо ви хочете зменшити запалення, додайте зелений чай до списку покупок.

У дослідженні, опублікованому в Журналі Nutrition, щури, яким давали екстракт зеленого чаю в питній воді, а потім індукували аутоімунне захворювання на ревматоїдний артрит (РА), розвивали менш важкі симптоми, ніж щури з РА, які пили просту воду. Дослідники відзначають, що екстракт зеленого чаю може бути корисним при використанні поряд із звичайним лікуванням РА.

Знижує рівень цукру в крові при діабеті 2 типу

Люди з діабетом 2 типу мають високий рівень цукру в крові (гіперглікемія) через стан, званий резистентністю до інсуліну, коли клітини, м’язи та печінка не можуть ефективно поглинати глюкозу для харчування організму. Погано керований діабет може збільшити ризик ускладнень, таких як хвороби серця, невропатія (пошкодження нервів), ампутації та проблеми із зором. Будучи частиною здорової дієти при діабеті 2 типу, зелений чай допоможе знизити резистентність до інсуліну.

Науково доведена користь зеленого чаю для здоров'я

Покращує здоров’я мозку

Однією з найпопулярніших особливостей зеленого чаю є розумова пильність. Цей короткостроковий ефект пов’язаний із вмістом кофеїну у зеленому чаї. Кофеїн сам є стимулятором центральної нервової системи, що може викликати проблеми при вживанні у великих кількостях. Але низького вмісту кофеїну в зеленому чаї достатньо, щоб розбудити вас, не викликаючи занепокоєння.Рак виникає, коли вільні радикали атакують здорові клітини в організмі, але вважається, що багаті на антиоксиданти продукти і напої, такі як зелений чай, допомагають запобігти цьому процесу. Екстракт зеленого чаю може допомогти відкласти початок і запобігти рецидиву деяких видів раку.

Надає захисну дію на серці

Поряд з понижувальними властивостями холестерину, зелений чай також може знизити високий кров’яний тиск. У свою чергу, це може призвести до покращення здоров’я серця. Аналогічні ефекти можна спостерігати і з чорним чаєм.

Якщо ви зараз приймаєте ліки від артеріального тиску, такі як бета-блокатори, пийте зелений чай у помірних кількостях. Велика кількість зеленого чаю, особливо в додатковій формі, може взаємодіяти з цими типами ліків.

Зменшує занепокоєння

Горня зеленого чаю може допомогти зменшити симптоми, пов’язані з тривогою розладів, такі як генералізована тривога, обсесивно-компульсивний розлад та соціальний тривожний розлад. Кофеїн та амінокислота L-теанін працюють разом, щоб знизити тривожність та впливати на інші функції мозку, включаючи пам’ять та увагу.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут