додому Фітнес і спорт

Міофасціальне розслаблення в домашніх умовах

539

Фізичні вправи нерідко викликають біль у м’язах. Самостійне міофасціальне розслаблення допомагає їх усунути. Воно корисне, коли потрібно розігріти тіло перед тренуванням.

Як правильно виконувати техніку, чи варто її спробувати. Заняття вимагає спеціального снаряда – легкої циліндричної трубки, виготовленої із щільного пінопласту. Міофасціальне розслаблення допомагає впоратися з болем та дискомфортом. Трубка чинить тиск на запалені ділянки, знімає м’язову напругу, покращує діапазон рухів, запобігає травмуванню.

Валик з пінопласту можна самостійно прокатувати по тілу взад-вперед. Їм легко діставати важкодоступні місця – верхню частину спини, квадрицепси та ікри. Людина може контролювати зусилля, що прикладається. Така вправа зміцнює м’язи, допомагає їх подовжити, активізує нервово-м’язову систему. В результаті мозок встановлює, на яких сферах потрібно зосередити увагу.

Коли людина тренується та задіює певну групу м’язів, їй необхідно, щоб вони мали більшу довжину. Це допомагає не підключати інші ділянки компенсації навантажень. Після занять міофасціальне розслаблення усуває стягнутість, знімає гострий біль та напругу. Застосування пінопластового валика схоже на масаж. Його корисно використовувати людям, які цілий день сидять за робочим столом. Процедура розслаблює м’язи, що затекли, активізує кровообіг. Її рекомендують застосовувати для усунення симптомів целюліту.

Спортивні лікарі дають такі поради з техніки самостійного міофасціального розслаблення: Починайте з невеликого зусилля, поступово його збільшуючи. Це допоможе уникнути надмірного розтягування областей.

  • Для початку вибирайте гладкі, м’які валики. Щоб працювати з глибокими м’язами, усувати сильну напругу, підійдуть щільні снаряди з текстурованою поверхнею.
  • Витратьте одну-дві хвилини на кожну групу м’язів або область, де відчуваєте біль або скутість.
  • Якщо потрапили в чутливе місце, спочатку обробіть все навколо, а потім поверніться назад.
  • Використовуйте метод розслаблення в будь-який час, але краще з ранку. над якою працюєте, застрягла у скороченому положенні. Спробуйте натискати на це місце, щоб зняти напругу.
  • Валик можна використовувати щодня або кілька разів на тиждень. Процес не повинен тривати більше десяти хвилин.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут