додому Поради

Мінерал, який підвищує ризик розвитку раку

16

Харчові добавки обіцяють покращення здоров’я, настрою та сну. Але з’являється все більше свідчень того, що при прийомі вітамінів і мінералів слід бути обережними.

Фото canva.com/gettyimages

Одне дослідження показало, що при передозуванні селен збільшує ймовірність раку простати до 91 відсотка. Автори дослідження застерігають чоловіків від вживання добавок із селеном та вітаміном Е.

Результати, опубліковані в Journal of the National Cancer Institute, наголошують, що інформація про передбачувані переваги харчових добавок може вводити в оману. Під час випробування вчені також виявили, що вітамін Е може бути шкідливим, заявивши, що він підвищує ризик агресивного раку. У дослідженні взяли участь понад 35 тисяч чоловіків, щоб оцінити захисний ефект добавок від раку.

Дослідження довелося раптово зупинити після того, як вчені виявили, що деякі добавки спричиняють рак, а не захищають від нього. Результати показали, що селен не становить небезпеки для людей, які вже мають дефіцит мінералу. Але при зловживанні ним ризик злоякісного раку збільшувався на 91 відсоток. Дослідники також виявили, що у людей з високим вмістом селену на початку дослідження, які приймали добавки вітаміну Е, ризик раку простати збільшився на 69%, а ризик розвитку раку високої злоякісності на 111%.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

попередня статтяКорисні властивості соку картоплі
наступна статтяЩо буде з організмом, якщо не їсти хліб

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут