додому Краса і здоров'я

Мікропластик вдалося виявити навіть у крові людини

151

На жаль, досліджень потенційної небезпеки мікропластику для здоров’я людини не так вже й багато.

У дослідженні, опублікованому в журналі Environment International, вчені вперше розробили метод точного вимірювання концентрації мікропластику в крові людини.

Як і очікувалося, мікропластик дійсно присутній у крові людей. Дослідники перевірили кров 22 осіб на наявність п’яти часто використовуваних типів пластику і виявили, що 17 зразків (77%) містили мікропластик в незначній кількості.

Найпоширенішими видами пластику, виявленими в крові, були поліетилентерефталат (ПЕТ), поліетилен та стиролові полімери. У сучасному світі ці види пластику зустрічаються всюди: від пакетів і пляшок до одноразових столових приладів і упаковок харчових продуктів.

“Результати дослідження є першим доказом, що в нашій крові є полімерні частинки — це революційний результат. Але ми повинні розширити дослідження і збільшити розміри вибірки, кількість оцінюваних полімерів», – пишуть дослідники.

Важливо зазначити, що кількість пластику, виявленого в крові, була абсолютно незначною – порівнянна з чайною ложкою пластику на 1000 літрів крові. Однак вчені відзначають, що цього достатньо, щоб заподіяти шкоду здоров’ю.

Як же мікропластик може вплинути на здоров’я?

Вплив мікропластику на здоров’я людини все ще вивчається. В даний час на руках у дослідників не так багато даних для конкретних висновків. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявляє, що «немає доказів, що вказують на заклопотаність здоров’ям людини» з приводу мікропластику в питній воді, хоча експерти відзначають, що це засновано на обмеженому обсязі доступної в даний час інформації.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяВітамін D не захищає від респіраторних інфекцій, але може полегшити їх
наступна статтяРозроблено спрей, що захищає харчові продукти від зараження та інфекцій

Додати коментар