додому Краса і здоров'я

Масаж обличчя проти зморшок: домашні процедури

1887

Потыште своє тіло масажем – відмінний спосіб зняти напругу (не тільки фізичну, але й психологічну), поліпшити загальне самопочуття, впоратися з болями в спині і деякими іншими проблемами. Масаж обличчя люди роблять значно рідше, ніж масаж тіла, і даремно – він також володіє масою корисних властивостей. Зокрема, масаж обличчя проти зморшок допомагає як розгладити вже наявні неглибокі складки на шкірі, так і уповільнити процес старіння.

14-12-14-foto-600x504-2

Як масаж обличчя допомагає боротися зі зморшками

Він робить шкіру обличчя більш еластичною. За еластичність шкіри відповідають такі речовини, як колаген та еластин. У дитинстві і молодості вони виробляються в достатній кількості, і наша шкіра виглядає гладкою і пружною. Проте з віком, як через дії різних факторів навколишнього середовища, так через природний процес старіння, колагенові волокна слабшають, а вироблення колагену і еластину знижується. Через це шкіра починає обвисати, на ній утворюються складки і зморшки. Правильно зроблений масаж обличчя стимулює вироблення колагену і еластину, завдяки чому зморшки стають менш глибокими, і нових зморшок з’являється менше. Звичайно, масаж не може здыйснити диво і повністю розгладити шкіру, на якій вже багато зморшок, але з його допомогою можна значно поліпшити стан шкіри.

Він покращує кровообіг в шкірі обличчя. Кровоносні судини реагують на дотики до шкіри і, в тому числі, на масаж. У шкірі розташовано безліч дрібних кровоносних судин, які доставляють в клітини шкіри кисень, вітаміни і мінерали, необхідні для її регенерації. Крім цього, від кровообігу залежить насичення клітин шкіри вологою, а, як відомо, чим краще зволожується шкіра, тим молодше вона виглядає.

Масаж сприяє виведенню токсинів з шкіри. У молодих людей токсини можуть стати причиною появи прищів і вугрової висипки, а в зрілому віці вони можуть привести до передчасного старіння шкіри. До того ж, якщо токсини виводяться недостатньо швидко і накопичуються в організмі, шкіра в будь-якому віці може виглядати тьмяною і млявою. Масаж обличчя стимулює виведення токсинів за рахунок прискорення циркуляції крові і лімфотоку.

Поліпшення текстури і тонусу шкіри. Це є результатом хорошого кровообігу і лімфотоку, а також регулярної релаксації, яка досягається під час сеансу масажу. Сьогодні вже навряд хтось сумнівається в тому, що психологічний стан людини відбивається, в тому числі, і на стані шкіри. Млява, тьмяна шкіра нерідко є наслідком постійних стресів, з якими людина не вміє справлятися. Звичка регулярно ходити на масаж обличчя або робити його самостійно сприяє якісній, глибокій релаксації. За спостереженнями косметологів та інших фахівців по догляду за шкірою, у людей, які систематично знімають стрес, помітно підвищується тонус шкіри, і поліпшується її текстура.

Розслаблення лицьових м’язів. На обличчі розташовано безліч м’язів, і напруга практично кожної з них з часом може призвести до утворення зморшок. Вже давно помічено, що у людей, які часто супляться, з’являються горизонтальні зморшки на лобі і вертикальні на переніссі, у тих, хто багато посміхається, утворюються «промінчики» біля зовнішніх куточків очей і так далі. Без масажу лицьові м’язи людини повністю розслабляються хіба що під час сну. Масаж обличчя допомагає швидко розслабити ці м’язи, завдяки чому зморшки з часом можуть стати менш помітними. До того ж, масаж знижує частоту епізодів головного болю, пов’язаного з напругою м’язів.

Масаж обличчя допомагає розкрити пори. Це відбувається завдяки підвищенню температури шкіри під час масажу і прискореного кровообігу. Розкриті пори сприяють глибшому очищенню шкіри, а також максимальній абсорбції корисних речовин, що містяться в кремах і масках для обличчя.

14-12-14-foto-600x401-1

Як робити масаж обличчя проти зморшок

Для проведення масажу в домашніх умовах вам будуть потрібні: холодна вода, засіб для зняття макіяжу, молочко або гель для очищення шкіри обличчя, вата, губка, скраб для обличчя, жирний крем або масло для масажу, тонік, крем для шкіри навколо очей, зволожуючий крем для шкіри (найкраще крем проти зморшок).

Підготовка до масажу

  • Перш за все, очистіть шкіру від макіяжу і різних забруднень. Після цього сполосніть обличчя холодною водою.
  • Нанесіть на обличчя очищаюче молочко або гель, відповідний вашому типу шкіри.
  • Намочіть губку і з її допомогою видаліть з лиця очищаючий засіб. Проводіть губкою по обличчю легко, не тисніть на шкіру і не розтягуйте її.
  • Тепер очистіть шкіру від відмерлих клітин за допомогою скрабу. Наносіть скраб легкими круговими рухами і не розтирайте шкіру занадто сильно.

Масаж

Після ретельного очищення шкіри (яке істотно підвищує ефективність масажу) нанесіть на обличчя масажний крем або масло. Спочатку видавіть трохи крему на долоні і розітріть його між пальців, щоб він став теплішим. Потім нанесіть крем на обличчя, починаючи з підборіддя і закінчуючи чолом.

Масажуйте шкіру легкими погладжуваннями знизу вгору. Починати краще навіть не з лиця, а з шиї і підборіддя – зморшки на шиї нерідко створюють некрасивий контраст з більш гладкою і доглянутою шкірою обличчя. Кілька разів проведіть подушечками пальців обох рук від шиї до підборіддя, до лінії щелепи. Потім виконуйте короткі, легкі погладжування від щелепи до вух і від підборіддя до вух. Протягом хвилини поплескуйте шкіру на цих ділянках подушечками пальців. Масажуйте шкіру від куточків губ до вух спочатку погладжуванням, потім поплескуванням. Потім масажуйте шкіру від кінчика носа до вилиць, від крил носа в переніссі і від брів до лінії росту волосся. Робіть масаж обличчя протягом десяти-двадцяти хвилин.

За допомогою шматка вати або паперової серветки видаліть з шкіри залишки крему або масла, а потім протріть обличчя тоніком. Нанесіть спеціальний крем на шкіру навколо очей, а потім – звичайний зволожуючий крем на обличчя і шию.