додому Поради

Лімфодренаж в домашніх умовах

Лімфодренаж в домашніх умовах виконується як один з видів самостійного масажу, який стимулює роботу лімфатичної системи і поліпшує зовнішній вигляд.

Сучасна жінка завжди повинна залишатися у формі — навіть коли часу і сил на це практично не залишається. Допомогти виглядати і відчувати себе краще може нехитра вечірня процедура — лімфодренаж. Масаж цього виду може легко виконуватися вдома, спеціальних навичок не вимагає. Він допомагає зняти втому, поліпшити стан шкіри, налагодити обмін речовин в організмі, зокрема — звернення крові і лімфи.

19-12-14-foto-600x399-1

Лімфодренаж — як і навіщо виконувати?

Лімфатична система майже так само важлива, як кровоносна. Якщо остання розподіляє поживні речовини в організмі, то перша — відповідає за виведення продуктів розпаду, токсинів, відпрацьованої міжклітинної рідини. Коли з’являються проблеми з лімфатичною системою, починається період набряків і погіршення стану і кольору шкіри, ноги і руки відчуваються важкими, швидше настає втома.

Щоб стимулювати лімфатичну систему і знову змусити лімфу «рухатися», необхідно виконувати масаж апаратно у лікаря-косметолога, але можна організувати лімфодренаж в домашніх умовах, виконуючи його руками.

Загальні правила виконання:

1. Рухатися по напрямку струму лімфи — знизу вгору. Так можна швидко розім’яти найбільш «застояні» місця.

2. Стежити, щоб рухи не були надто інтенсивними або сильними, краще вдатися до пружного погладжування і поплескування. Лімфодренаж не схожий на звичайний масаж, так як діє не на м’язи, а на лімфатичну систему, куди більш ніжну.

3. Обов’язково використовувати крем, ефірні масла або хоча б масло для масажу, інакше процедура буде болючою і травмує тонкі тканини.

Вид масажу буде залежати від ділянки тіла, на якому виконується лімфодренаж. Процедура займає не більше 10-15 хвилин і зазвичай виконується ввечері, коли особливо помітні набряки й інші проблеми з лімфатичною системою.

19-12-14-foto-600x331-2

Масаж на різних ділянках

Лімфодренаж самостійно можна виконувати на різних ділянках тіла. Рекомендується опрацьовувати по 2-3 ділянки кожен день, чергуючи їх.

Лімфодренаж стегон виконується спочатку по зовнішній, а після по внутрішній частині стегна від коліна вгору до пахових областей. Починаючи з легких погладжувань, до 7-8 проходу натиск посилюється — виконується натиск ребром долоні. У міру збільшення тиску збільшується і інтенсивність. Далі рух зводиться нанівець, закінчуючи легким погладжуванням. Всього за процедуру можна зробити 16-18 підходів.

Лімфодренаж живота повністю виключає натиск або інтенсивні руху. Він виконується кінчиками пальців за годинниковою стрілкою, збільшуючи область охоплення по спіралі, починаючи від маленьких кіл біля пупка. Виконувати 7-8 хвилин.

Лімфодренаж ніг добре поєднується з масажем стегон, ці види процедур краще проводити в парі. Почніть з легких розігріваючих рухів від щиколотки до підколінної області, у міру наростання інтенсивності збільшуйте натиск. Під час 5-6 проходу обхопіть щиколотку і проводіть сильні рухи вгору, розминаючи ікри і доходячи до колінних суглобів. На 11-12 підході зменшуйте натиск. Процедура триває не більше 8-10 хвилин і допомагає швидко зняти набряки з щиколоток і литок, а також попередити їх в майбутньому.

Лімфодренаж обличчя виконується так само, як і просте нанесення крему або вмивання. Починаючи з чола, пройдіться пальцями до скроней, а після приділіть увагу очам. Круговими рухами по ходу м’язів очей розітріть крем або інший засіб для скронь. Потім пройдіться від куточків рота до мочок вух і від перенісся до щік. Процедура триває не більше 5-7 хвилин.

Навіть виконуючи всі перераховані вище процедури, ви витратите не більше 15-20 хвилин в день. А ось ефект буде помітний вже дуже скоро — покращиться стан шкіри, зникнуть набряки, а разом з ними — і поганий настрій.