додому Поради

Червоні родимки на тілі

3556

Більшість людей народжується з родимками на тілі. Будь-яка з них є невеликою доброякісною пухлиною. Ангіоми, як науково називають червоні вузлики і зірочки, також є видом родимок, хоча і утворюються через непрохідність, закупорку або інші проблеми з судинами.

19-12-14-foto-600x346-1

 

“Як і чому з’являються ангіоми – червоні родимки?

Поставляючи кров до верхніх шарів шкіри, капіляри найбільше схильні до ризику механічних пошкоджень. Коли мініатюрні судини групуються в невелике ущільнення або формують вузлики, вони стають помітними на шкірі.

Видозміна капілярів відбувається при захворюваннях, пов’язаних з судинами і системою кровообігу, коли через порушення функцій група капілярів збивається в своєрідну “грудку”, яка стає видимою на шкірі.

Червоні родимки на тілі проявляються найчастіше досить рано – ще в дитинстві чи під час підліткових змін, і, якщо їх не видаляти і не лікувати, зберігаються на все життя.

Саме під дією вікових перетворень можуть відбуватися збої в розвитку кровоносної системи, які відбиваються і на капілярах. Можуть проявлятися червоні родимки і у дорослих, але тут причиною є зазвичай тривале перебування на сонці або механічні пошкодження, рідше – захворювання судин.

Іноді новоутворення можуть бути лише сигналом про захворювання внутрішніх органів, ними також можуть виступати червоні родимки. Причини їх появи можуть бути глибше, ніж просто дерматологічні проблеми – вони з’являються при порушенні гормонального фону і захворюваннях підшлункової залози. У такому разі цю патологію розглядає вже не дерматолог, а ендокринолог.

Види ангіом та їх лікування

Всі червоні родимки поділяються на кілька основних видів.

  1. Звичайна (точкова) ангіома виглядає як невелике опукле утворення, яке виступає на шкірі і має рожевий або червоний колір. Такі види родимок нешкідливі – якщо, звичайно, з’являються не на обличчі або інших видимих ??частинах тіла і не псують зовнішній вигляд. Якщо ж в естетичному плані проблем немає, фахівці радять такі родимки не видаляти.
  2. Зірчаста ангіома трохи помітніша выд звичайної, адже від неї по тілу розходяться видимі ниточки капілярів, а сама родимка зовні нагадує вузлик. У такого виду ангіом є шанс перерости в більш істотну за розмірами пухлину, але якщо вона не змінює колір, розмір і форму близько півроку, видаляти її також не рекомендується.
  3. Пещериста ангіома – це велике утворення, що складається з цілого ряду родимок різного розміру, що йдуть одна за одною. Часто вони бувають щільними, насиченого бурого кольору, і розміщуються не тільки на видимих ??ділянках шкіри, але і в її більш глибоких шарах. Даний вид пухлини має більше шансів перерости в злоякісну, і тут вже доречно говорити про небезпеку для здоров’я, яку складають червоні родимки. Видалення таких видів ангіом проводиться лише після повної діагностики організму.

Існує кілька методів лікування червоних родимок:

  1. Хірургічне видалення – застосовується для глибоко залягаючих, нетипових родимок. Істотний мінус методу – на місці родимки залишаються шрами і рубці.
  2. Кріодеструкція, коли родимки “випалюються” холодним рідким азотом. Такий метод теж залишає невеликі шрами, хоча слід майже непомітний.
  3. Електрокоагуляція. На родимку впливають струмом, перетворюючи її в тонку скоринку, яка відпадає протягом тижня, сліду майже не залишається. Електрокоагуляція – єдиний метод, що дозволяє перевірити наявність в родимці клітин, здатних перерости у злоякісну пухлину.
  4. Лазерне видалення родимок – оптимальний варіант для усунення ангіом невеликого розміру на обличчі і в інших видимих ??місцях. Цей метод користується успіхом в косметології, оскільки не залишає слідів впливу.

Отже, більшість червоних родимок не представляють небезпеки, але можуть негативно позначатися на зовнішньому вигляді. Позбутися від них досить просто, а послуги з видалення ангіом надаються в будь-якый косметологічній клініці.