додому Вагітність і діти

Лікування молочниці при вагітності: ефективно і безпечно

1834

Навряд чи знайдеться жінка, якій жодного разу не доводилося стикатися з таким захворюванням, як молочниця. Сьогодні від цієї недуги є чимало засобів, і більшість жінок навчилися з ним справлятися навіть без звернення до лікаря. Проте лікування молочниці при вагітності може викликати труднощі: необхідно, щоб терапія була абсолютно безпечною для плода.молочниця при вагітності

Такий неприємний кандидоз

Молочниця – це побутова назва захворювання, яке викликають грибки роду Candida. Хвороба ця характеризується білими густими виділеннями і неприємними відчуттями в області піхви – сильним свербінням і болем. Виникає молочниця найчастіше раптово, і причин для її появи може бути чимало – від неправильної дієти до падіння імунітету в результаті хвороби, від прийому антибіотиків до неправильного спринцювання.

У період вагітності молочниця виникає особливо часто. Це пов’язано з тим, що в цей час змінюється гормональний фон і в результаті створюються сприятливі умови для розмноження грибків роду Candida.

Якщо в звичайних умовах молочниця швидко і ефективно лікується за допомогою спеціальних препаратів, то лікування молочниці під час вагітності може викликати серйозні труднощі. У цей відповідальний період в житті жінки вибір лікарських препаратів повинен здійснюватися максимально обережно. Навіть самі нешкідливі на перший погляд ліки можуть порушити перебіг вагітності або зашкодити здоров’ю плода. Тому багато хто з лікарських засобів в цей період виявляються під забороною.

З чого почати?

При появі будь-яких підозрілих симптомів вагітній жінці необхідно звернутися до лікаря. Свербіж, печіння і біль – симптоми, характерні не тільки для молочниці, але і для ряду інших захворювань статевої сфери. І тільки лікар може поставити точний діагноз і призначити адекватну терапію.

У деяких випадках молочниця протікає безсимптомно, і про кандидозі жінка дізнається тільки після здачі аналізів. Чи потрібна в цьому випадку терапія, вирішує лікар.

Як не дивно, на лікування молочниці впливає і дієта. Чим більше в раціоні цукру, тим активніше розмножуються гриби. Тому варто перейти на більш здорове  харчування, тим більше, що лікарі застерігають від вживання дуже великої кількості солодощів під час вагітності.

Ні в якому разі не можна бігти в аптеку і купувати перевірений засіб від молочниці, яке вже не раз допомагало до вагітності. Більшість протигрибкових препаратів майбутнім мамам заборонені. Це відноситься як до місцевим засобам, так і до пігулок або капсулам. Останні навіть небезпечніше для плода, оскільки діючі речовини неминуче потрапляють в кров вагітної жінки і, отже, виявляються надалі в організмі дитини.

«Народні» засоби лікування молочниця теж далеко не завжди безпечні при вагітності. Перед їх застосуванням обов’язково потрібно порадитися з лікарем. Розгляд найпопулярніших способів позбавлення від молочниці переконує в необхідності консультації медика.

Домашня «кріотерапія»

Мабуть, самий дешевий і доступний метод лікування молочниці – це лікування льодом. Давно вже доведено, що холод може виліковувати деякі захворювання, і існує навіть такий напрямок медицини, як кріотерапія. Звичайно, в домашніх умовах можна обійтися просто низькими температурами. Наприклад, використовувати лід з морозилки.

Методика проста: вода заморожується в пластикових контейнерах овальної форми. Важливо, щоб краї біля контейнерів були згладженими. Потім такі саморобні крижані «свічки» вводяться в піхву. Для цього треба лягти на спину, підклавши під себе непромокальну пелюшку.

Шматочки льоду вводяться по одному з інтервалом в 5-10 хвилин. Робити так потрібно щодня протягом як мінімум п’яти днів. При всій своїй простоті спосіб лікування не дуже приємний, а ефективність його сумнівна. Крім того, він може викликати загострення хронічного циститу.

Дізнайтесь більше:

Лікування молочниці содою при вагітності

Часто можна зустріти рекомендацію підмиватися в період вагітності содовим розчином для лікування молочниці. Ця проста маніпуляція зменшує активність грибків і зменшує неприємні симптоми. Готується розчин дуже просто: потрібно столову ложку соди розвести в склянці теплої води.

На відміну від спринцювання содою підмивання безпечно під час вагітності. Проте ефективність цієї методики сильно перебільшена. Содовий розчин лише частково знімає неприємні симптоми молочниці, але не лікує це захворювання.

Що не можна використовувати?

У першому триместрі категорично заборонено лікувати молочницю таблетками, дозволяється тільки місцеве лікування. На щастя, саме в першому триместрі кандидоз виникає досить рідко.

У другому і третьому триместрах прийом ліків всередину допускається після ретельної оцінки всіх ризиків. Але все-таки місцеве лікування безпечніше. Від спринцювання доведеться відмовитися, але деякі препарати у формі свічок цілком припустимі.

Курс лікування необхідно проходити спільно з партнером, навіть якщо він не відчуває жодних неприємних відчуттів. Крім того, зазвичай лікарі рекомендують пройти повторний курс лікування безпосередньо перед пологами, навіть якщо жінку нічого не турбує.

попередня статтяВакуумні банки від целюліту – як домогтися гладкої пружності шкіри
наступна статтяКисневий коктейль: користь для організму

Додати коментар